28 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
28000

umido1

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese selam yeni bir laptop almayı düşünüyorum bütçe için 30 bine kadar çıkabilirim.
  • İstediğim özellikler:
    i7 işlemci ve 6 GB ekran kartı olması.
  • MUX ile desteklenmesi gerekiyor sanırım daha iyi performans alabilmem için bu bağlamda önerilerinize açığım.

HP'nin Victus modelleri ile alakalı ekranın sallanması, hoparlorden ses gelmesi gibi sorunlar okudum. Acer'in ısınma ile alakalı problemleri oldugunu okudum. Monster ile alakalıda pek olumlu yorum göremedim. ASUS HP Acer derken kafam iyice karıştı evdeyken monitore baglayıp oyun oynayabileceğim. Yazılım veya farklı işlerim içinde yanımda taşıyabileceğim bir bilgisayara ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam yeni bir laptop almayı düşünüyorum bütçe için 30 bine kadar çıkabilirim.
  • İstediğim özellikler:
    i7 işlemci ve 6 GB ekran kartı olması.
  • MUX ile desteklenmesi gerekiyor sanırım daha iyi performans alabilmem için bu bağlamda önerilerinize açığım.

HP'nin Victus modelleri ile alakalı ekranın sallanması, hoparlorden ses gelmesi gibi sorunlar okudum. Acer'in ısınma ile alakalı problemleri oldugunu okudum. Monster ile alakalıda pek olumlu yorum göremedim. ASUS HP Acer derken kafam iyice karıştı evdeyken monitore baglayıp oyun oynayabileceğim. Yazılım veya farklı işlerim içinde yanımda taşıyabileceğim bir bilgisayara ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Ne tarz oyunlar oynuyorsunuz?

Intel şart mı?
Rtx 40 serisi önermem çunkü Nviada watt limitörü koymuş ve kağıt üzerindeki değerleri alamıyorsunuz, haliyle ekran kartına watt için verdiğiniz fazla para boşa gidiyor.

Son düzenleme:
Intel şart mı?

Intel'in daha iyi olabilecegini düşünüyorum herhangi bir şart yok sadece Intel'e daha sıcağım Ryzen'ler masaüstü kullanırken dahi ısınıyorlar diye biliyorum.

Öneriniz için teşekkür ederim ancak kriterlerime uymuyor maalesef.

RTX 40 serisi önermem çunkü nviada watt limitörü koymuş ve kağıt üzerindeki değerleri alamıyorsunuz, haliyle ekran kartına watt için verdiğiniz fazla para boşa gidiyor.

RTX 40 serisi önermem çunkü nviada watt limitörü koymuş ve kağıt üzerindeki değerleri alamıyorsunuz, haliyle ekran kartına watt için verdiğiniz fazla para boşa gidiyor.

Bunu bende okudum sanırım 140W denmesine ragmen 80-90W kadar bir değer sağlıyor sanırım.

Yukaridaki TUF en mantıklı seçenek olur, işlemcisi performans olarak i5 12500H dengi.
Önerilen asusun ısınma ile alakalı bir sorunu olur mu ?

Uzun zamandır araştırıyorum ilettiğim laptoplar ile alakalı fikrinizi merak ediyorum aşşagı yukarı aynılar ancak ciddi anlamda kararsızlık yaşıyorum

Önerilen ASUS'un ısınma ile alakalı bir sorunu olur mu?

Uzun zamandır araştırıyorum ilettiğim laptoplar ile alakalı fikrinizi merak ediyorum aşagı yukarı aynılar ancak ciddi anlamda kararsızlık yaşıyorum

Soğutması ortalama TUF'un. Attığınız modellerden en mantıklısı Nitro, MUX ve 140W 3060 bulundurmasından dolayı. Victus 100W MUX yok, TUF 95W ve MUX yok. Tabii, 4060 TUF işlemci dışında daha önde.

İşlemci bazlı oyunlar oynuyorum daha çok FPS. Ekran kartını arttırmak yerine işlemcinin güçlü olmasını istiyorum ekran kartı 6gb olup 3060 olabilir diye düşünüyorum önerdiğiniz işlemci ile 12700H arasında %10 fark var ( 12700H daha iyi olarak görünüyor benchmarkta) öneriniz için çok teşekkür ederim aklıma yazacağım bunuda

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı