280 Hz monitör, 240 Hz'in overclocklanmış hali mi?

Babapro21

Decapat
Daha fazla  
280Hz, 240Hz monitörün overclocklanmış hali mi?
Ben forumları gezdim ve zaten 280Hz monitörü alinca 240Hz geliyor.
Sen onu OC'luyosun.
Öyleyse ben 240 alayım overclocklayayım. İkisi arasindaki farki ödemeyeyim doğru mudur?
Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır öyle bir şey yok. Ayrıca monitöre OC yapmak uzun vadede monitörün bozulmasına sebep olabilir, pek tavsiye edilmeyen bir şey.

Hayır overclock yapmış oluyorsun, arkadaşın da dediği gibi fabrika çıkışlı OC monitörler garanti 280 oluyor ama başka 240Hz olarak satılan bir monitörün 280Hz olacağının garantisi yok.
240Hz ile 280Hz arasındaki farkın da hissedileceğini sanmıyorum.

Ben ikinci alicam biri 3500 biri 2200 aradki farka degermi FPS oyuncusuyum bide 280Hz OC lanmis oldugu için titreme yapıyor diyorlar.
240 daha ii diyorlar.
Sizce titreme onemli eger öyleyse 240 alim teşekkürler yardım eden herkese...

Ben ikinci alacağım biri 3500 biri 2200 aradki farka degermi FPS oyuncusuyum bir de 280Hz OC lanmis oldugu için titreme yapıyor diyorlar.
240 daha II diyorlar.
Sizce titreme onemli eger öyleyse 240 alim teşekkürler yardım eden herkese...

Piyasadaki çoğu monitör fabrika çıkışlı OC'li zaten elinizle yaptığınız OC fabrika çıkışlı kadar stabil olmaz.
Mümkünse 280Hz olarak alın.
profesyonel bir oyuncu değilseniz 240Hz üstüne çıkmanıza hiç gerek yok.

Piyasadaki çoğu monitör fabrika çıkışlı OC'li zaten elinizle yaptığınız OC fabrika çıkışlı kadar stabil olmaz.
Mümkünse 280Hz olarak alın.
profesyonel bir oyuncu değilseniz 240Hz üstüne çıkmanıza hiç gerek yok.
Hocam arada fark varmı?
Ve su titreme olayı??

Hocam arada fark var mı?
Ve su titreme olayı?

Arada fark var fakat uçurum kadar değil. Mesela benim gözüm aradaki farkı algılayamıyor ama uzun saat oyun oynayan bir oyuncu aradaki farkı anlıyor. Bana göre fiyat farkı fazla ise (2000-3000 TL) 240Hz alın, çok fark yoksa (500-1000 TL) 280Hz alın derim.
240 Hz monitörlerin panelleri çok kaliteli zaten, isteseniz 300Hz bile OC'liyebilirsiniz ama Hz dalgalanacağı için gerek yok.
Dediğiniz titreme olayı da bir panele doğru bir şekilde OC yapılmadığında oluşur.
Elle yaptığınız bütün OC'lerde bir dalgalanma mevcuttur. Bu yüzden fabrika çıkışlı OC daha iyi olur.

Arada fark var fakat uçurum kadar değil. Mesela benim gözüm aradaki farkı algılayamıyor ama uzun saat oyun oynayan bir oyuncu aradaki farkı anlıyor. Bana göre fiyat farkı fazla ise (2000-3000 TL) 240Hz alın, çok fark yoksa (500-1000 TL) 280Hz alın derim.
240 Hz monitörlerin panelleri çok kaliteli zaten, isteseniz 300Hz bile OC'liyebilirsiniz ama Hz dalgalanacağı için gerek yok.
Dediğiniz titreme olayı da bir panele doğru bir şekilde OC yapılmadığında oluşur.
Elle yaptığınız bütün OC'lerde bir dalgalanma mevcuttur. Bu yüzden fabrika çıkışlı OC daha iyi olur.
Hocam zaten 280Hz monitorlrri yanlış degilsem Oc yapman gerekiyormuş 280hz kullanmak için doğru mudur?

Geri
Yukarı