3.000-3.500 TL laptop önerisi

Takabileceğinizi düşünüyorsanız, 4 yada 8 GB ekstra RAM alarak sistemi gayet kullanılabilir seviyeye getirebilirsiniz. Son dönemde giriş seviyesinde çok beğendiğim ve önerdiğim bir sistem. Gözüme batan iki eksiği var, birincisi bu devirde touchpadinin tuşlu olması, ikincisi ise 2.5 inç disk için SATA portunun olmaması. Kasasında disk için alan var fakat SATA portu yok. Yani sadece M2 SSD takılabiliyor.

Biraz daha koyup upgrade edebilirsiniz RAM vb.

Celeron mu alsın? Bir de sonradan 4 GB ve sadece 128 GB depolama iyiymiş attıkların bayağı (!) bu bütçeyle en iyisi bu galiba

@KaanEL
Intel Core i3 1115G4, Ryzen 3 3250U'dan neredeyse 2 kat fazla işlemci gücüne sahip. Dahili grafik birimi olarak da Vega 3'e göre %150'den fazla performans veriyor, ayrıca ısınmıyor. AMD henüz 11. nesil Intel mobil işlemcilerle yarışacak bir işlemci çıkartamadı, siz bir de 2 nesil önceki işlemcisiyle kıyaslıyorsunuz. Sadece bir markanın destekçisi olarak insanları yanlış bilgilendirmeyin.

@KaanEL
Intel Core i3 1115G4, Ryzen 3 3250U'dan neredeyse 2 kat fazla işlemci gücüne sahip. Dahili grafik birimi olarak da Vega 3'e göre %150'den fazla performans veriyor, ayrıca ısınmıyor. AMD henüz 11. nesil Intel mobil işlemcilerle yarışacak bir işlemci çıkartamadı, siz bir de 2 nesil önceki işlemcisiyle kıyaslıyorsunuz. Sadece bir markanın destekçisi olarak insanları yanlış bilgilendirmeyin.

O Ryzen 3 modelinde Vega 6 kart vardır ve sizin dediğiniz işlemcideki GPU Vega 6'nın yarısı kadar performans vermekte.
Kaynağı nerede buldu iseniz atın, merak ettim.
İşlemci güçlü olabilir (evet cidden güçlü) ama GPU'su leş halada.
(Hayatımda hiç AMD işlemci kullanmadım, nasıl destekçi olabilirim)

Son düzenleyen: Moderatör:
@KaanEL

AMD Radeon™ Graphics, 3 çekirdekli, Vega 3 olarak geçiyor. Testleri ve sonuçları gösteren bilgileri güvenilir bir siteden paylaştım. Tercih alacak arkadaşa kalmış. Intel daha yeni bir mimari, nanometresi daha düşük, son nesil ve her anlamda daha güçlü bir çipset. Daha fazla tartışmayacağım.

Geri
Yukarı