3 Ayda kendimi geliştirmek için neler yapabilirim?

Rosso Valentino

Hectopat
16 yaşında 1.76 boyum var ve 63 kiloyum. 9 yıldır futbol oynuyorum. 8 ay önce futbola bir süreliğine ara vermiştim. O zamandan beri hiç spor yapmadım. 8 aydır kendimi genel olarak ağır ve halsiz hissediyorum. Kondisyonum yerlerde (tıpkı futbola ilk başladığım zamanlardaki gibi). Bütün bunları gözden geçirip eylül ayında futbola verdiğim arayı sonlandırmayı düşünüyorum. Şimdi gelelim asıl meseleye. Önümde yaz tatili var ve benim bu 3 ay boyunca dersler haricinde oldukça boş vaktim olacak. Bunun kondisyonumu toparlamak ve antrenman yapmak için oldukça iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu 3 ayda kendimi toparlarsam futbola döndüğümde iyi bir performans sergileyeceğime eminim. Önerilerinizi beklediğim konular şunlar; 3 ayda kondisyonumu toparlamak için neler yapmamı ve nelerle beslenmemi tavsiye edersiniz?

Not: Bu arada ben 3 ay boyunca kumda güneşlenmek için bolca vaktim olacak. Bu D vitamininin bu sürede bana belirgin bir artısı olur mu?
Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi forumlar arkadaşlar.

Bende uzun zamanlar taekwondo yaptım. Üniversite sınavı için bu sene ara verdim. İnşallah sınavdan sonra başlamayı düşünüyorum. Vücudum yatmaya alışık olmadığı için çok fazla kilo aldım. Ve kaslarım doğal olarak eski kondisyonunda değil. Kendi yapacaklarımı söyleyeyim sanada örnek olur. İlk önce kilodan kurtulmak amaçlı kardio + kondisyon koşuları. Kondisyon için durmadan uzun sureli tempo arttırarak. Daha sonra patlayıcılık çok önemli. Çıkışlar, yani olduğun yerden belli bir mesafeye örnek 50 metreye varış. Daha sonra esneme hareketleri. Ve kendi antrenmanın nasılsa devamı. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı