3 ayda nasıl kilo verilir?

84 kiloyum 3 ay da 60'a düşmek isterim açıkçası sizden ümit aldım yapacağım.

İskelete mi dönüşeceksiniz hocam? Zaten 80 kilo sizi zayıf gösterecek bir kilo en az 75 olmanız lazım. Yürüyerek ve diyet yaparak 1-1.5 ayda verirsin 10 kilo fazlasına gerek yok. Konu sahibi arkadaş gibi boyun 1.85 ve üstüyse diye bu yazıyı yazdım. Boyun kac ise 5-6kg düşüğü olsun kilon. Örneğin 175 boy 69-70kg idealdir.

Diyet iyi, yürüyüş bir işe yaramaz. Kendini kandırmış olursun. Giy eşofmanını ve her sabah koş.
Tempolu yürüyüşün koşmaktan daha etkili olduğunu bilmeniz lazım bence.

Yaşım 16, boyum 1.88, kilom 90 civarı. 3 ayda 80 kiloya kadar düşmek istiyorum. Spor olarak her gün sabahları 20.000 adım atacak şekilde tempolu yürüyüşe ve diyete başladım. Bunun haricinde verebileceğiniz ekstra tavsiyeler var mı?
Aralıklı oruç uygulayabilirsin. Bu yöntemi kullanan insanlar hem genellikle çok memnun kalıyor, hem çok zorlanmıyorlar. 3 ay uzun bir süre, bu süre zarfında rahat kilo verirsin ama 10 kiloya ulaşır mı bilemeyiz.

Bunun haricinde kilonuz aslında ideal. Yağlanma oranınız ne kadar acaba? Eğer yağlanma, göbek sorunu vs. yoksa bu kilodan düşmeye çalışmak kanımca gereksiz. Tabii en iyisini yine siz bilirsiniz.

Aralıklı oruç uygulayabilirsin. Bu yöntemi kullanan insanlar hem genellikle çok memnun kalıyor, hem çok zorlanmıyorlar. 3 ay uzun bir süre, bu süre zarfında rahat kilo verirsin ama 10 kiloya ulaşır mı bilemeyiz.

Bunun haricinde kilonuz aslında ideal. Yağlanma oranınız ne kadar acaba? Eğer yağlanma, göbek sorunu vs. yoksa bu kilodan düşmeye çalışmak kanımca gereksiz. Tabii en iyisini yine siz bilirsiniz.
Evet kilom belki aşırı aşırı fazla değil ama çok hafif bir göbek çıktı, onu eritebilsem yeter.

İskelete mi dönüşeceksiniz hocam? Zaten 80 kilo sizi zayıf gösterecek bir kilo en az 75 olmanız lazım. Yürüyerek ve diyet yaparak 1-1.5 ayda verirsin 10 kilo fazlasına gerek yok. Konu sahibi arkadaş gibi boyun 1.85 ve üstüyse diye bu yazıyı yazdım. Boyun kac ise 5-6kg düşüğü olsun kilon. Örneğin 175 boy 69-70kg idealdir.

Tempolu yürüyüşün koşmaktan daha etkili olduğunu bilmeniz lazım bence.
Senelerdir Türk kadınları hep yürür, koşmak zahmetli olduğu için. Hiç bir başarısını da görmezler. Ne kadar çok enerji tüketirsen, o kadar kilo verirsin.
Yürümek bir tek Türkiye'de spor olarak kabul görüyor. Tamamen tembel işi.

Senelerdir Türk kadınları hep yürür, koşmak zahmetli olduğu için. Hiç bir başarısını da görmezler. Ne kadar çok enerji tüketirsen, o kadar kilo verirsin.
Yürümek bir tek Türkiye'de spor olarak kabul görüyor. Tamamen tembel işi.
Koşarken daha fazla karbonhidrat yakar az yağ gider. Tempolu yürüyüşte daha fazla yağ az karbonhidrat gider. Sen kendin öyle düşünüyorsan öyle yapabilirsin ama yanlış bilgidir bu. Spor salonlarındaki hocalar ya da bir sürü kişi bile bunu söylüyor. Kendi spor hocamda bunu söyledi ve zaten kendim de deneyerek gördüm. Bir de etkili olması için zaten günde 10K-15K adım atman lazım diyet ile destekleyeceksin ki faydasını görmelisin.

Boyum 1.82 84 kilo normal gözüküyor fakat aslında kiloluyum. 60 biraz abartı ama 65 70 olmak benim açımdan çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı