3 Saatlik BF 2042 Deneyimim

Makaleler
18
Yer
İzmir
Bugün EA Play'in 10 saatlik denemesi ile BF 2042'yi oynadım. Öncelikle, Beta'dan bu yana oyunda gelişme yaşanmış, performans bir tık daha iyi. Fakat özelliklerini yazdığım sistem ile orta ayarlarda sabit 60 FPS alamadım, mecburen BIOS'dan CBP açmak zorunda kaldım. Koyacağım ilk görsel CBP kapalı, ikinci görselde CBP açık performansı.

• R5 2600 ve stok soğutucu,
  • MSI Ventus RTX 2060,
  • Glare 7A kasa (sağ camı hariç hepsi açık),
  • 2*8 GB 3000 MHz RAM.

Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 15.02.40.53.png
Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 18.56.24.64.png

• Öncelikle, oyunun artı yanları haritaları çok iyi yapmışlar, Singapor, Antartika ve Fransız Guayanası haritasında oynadım. Bazı bölgelerde çatışma neredeyse hiç yokken, bazı bölgelerde ise tamamen kaos hakim.
  • Silahlar karakterinizin seviyesine göre açılıyor, silah ekipmanları ise o silahları kullanarak belirli sayıda düşman öldürmeniz gerekiyor.
  • Araçlarda bazı animasyon glitch hataları var, fakat her takımın artık 3 helikopteri, 3 tankı, 2 jeti ve 6 tane hafif aracı oluyor, oyuna başlamadan önce onlardan birinde doğabiliyorsunuz, fakat şansı kaçırırsanız ilk hedefe doğru en azından 1 dakikalık koşu yapmanız gerekli. Eğer manganız yeterli düşman öldürdüyse hafif araç ve sizi takip eden silahlı drone isteyebiliyorsunuz.
  • Portal kısmına girdim, neredese aynı BF 1942, sadece hızlısı. Silahlar çok sekiyor, tanklar güçlü ama taretleri çok geç dönüyor, uçakları hiçbir modda kullanma fırsatım olmadı.
  • Silah kullanma animasyonları ve vuruş hissi konusunda hala BF4 daha iyi olsa da, şarjör değiştirirken sağ klik basılı tutabiliyorsunuz, böylece yeniden dürbün açmak ile uğraşmıyorsunuz.
  • 7 harita başlangıç için iyi, ama oyunda fazla oyun modu yok, onu da Portal ile çözmeye çalışmışlar. BF 1942 moduyla 3 haritada Conquest, BFBC2 moduyla 2 haritada Rush ve BF3 moduyla 2 haritada Conquest oynayabiliyorsunuz.
  • Optimizasyon sıkıntısı hala var, bazen oyun anlık donuyor, ve FPS dalgalanması yaşıyor. CBP açmasaydım büyük ihtimalle 40-50 FPS dolaylarında oynayacaktım, hala geliştirilmesi gerek.
  • Ama oyun Beta'dan daha iyi durumda.

Dosya Ekleri

• Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 17.40.38.53.png
    Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 17.40.38.53.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 131
  • Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 15.38.07.48.png
    Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 15.38.07.48.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 115
  • Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 17.25.15.70.png
    Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.12 - 17.25.15.70.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 133
Bugün EA Play'in 10 saatlik denemesi ile BF 2042'yi oynadım. Öncelikle, Beta'dan bu yana oyunda gelişme yaşanmış, performans bir tık daha iyi. Fakat özelliklerini yazdığım sistem ile orta ayarlarda sabit 60 FPS alamadım, mecburen BIOS'dan CBP açmak zorunda kaldım. Koyacağım ilk görsel CBP kapalı, ikinci görselde CBP açık performansı.

• MSI Ventus RTX 2060,
  • 2*8 GB 3000 MHz RAM.

Eki Görüntüle 1212564Eki Görüntüle 1212566
  • Öncelikle, oyunun artı yanları haritaları çok iyi yapmışlar, Singapor, Antartika ve Fransız Guayanası haritasında oynadım. Bazı bölgelerde çatışma neredeyse hiç yokken, bazı bölgelerde ise tamamen kaos hakim.
  • Silahlar karakterinizin seviyesine göre açılıyor, silah ekipmanları ise o silahları kullanarak belirli sayıda düşman öldürmeniz gerekiyor.
  • Araçlarda bazı animasyon glitch hataları var, fakat her takımın artık 3 helikopteri, 3 tankı, 2 jeti ve 6 tane hafif aracı oluyor, oyuna başlamadan önce onlardan birinde doğabiliyorsunuz, fakat şansı kaçırırsanız ilk hedefe doğru en azından 1 dakikalık koşu yapmanız gerekli. Eğer manganız yeterli düşman öldürdüyse hafif araç ve sizi takip eden silahlı drone isteyebiliyorsunuz.
  • Portal kısmına girdim, neredese aynı BF 1942, sadece hızlısı. Silahlar çok sekiyor, tanklar güçlü ama taretleri çok geç dönüyor, uçakları hiçbir modda kullanma fırsatım olmadı.
  • Silah kullanma animasyonları ve vuruş hissi konusunda hala BF4 daha iyi olsa da, şarjör değiştirirken sağ klik basılı tutabiliyorsunuz, böylece yeniden dürbün açmak ile uğraşmıyorsunuz.
  • 7 harita başlangıç için iyi, ama oyunda fazla oyun modu yok, onu da Portal ile çözmeye çalışmışlar. BF 1942 moduyla 3 haritada Conquest, BFBC2 moduyla 2 haritada Rush ve BF3 moduyla 2 haritada Conquest oynayabiliyorsunuz.
  • Optimizasyon sıkıntısı hala var, bazen oyun anlık donuyor, ve FPS dalgalanması yaşıyor. CBP açmasaydım büyük ihtimalle 40-50 FPS dolaylarında oynayacaktım, hala geliştirilmesi gerek.
  • Ama oyun Beta'dan daha iyi durumda.
Steam'deki ea play de oluyor de mi?

Bugün EA Play'in 10 saatlik denemesi ile BF 2042'yi oynadım. Öncelikle, Beta'dan bu yana oyunda gelişme yaşanmış, performans bir tık daha iyi. Fakat özelliklerini yazdığım sistem ile orta ayarlarda sabit 60 FPS alamadım, mecburen BIOS'dan cbp açmak zorunda kaldım. Koyacağım ilk görsel cbp kapalı, ikinci görselde cbp açık performansı.

• MSI Ventus RTX 2060,
  • 2*8 GB 3000 MHz RAM.

Eki Görüntüle 1212564Eki Görüntüle 1212566
  • Öncelikle, oyunun artı yanları haritaları çok iyi yapmışlar, singapor, Antartika ve fransız guayanası haritasında oynadım. bazı bölgelerde çatışma neredeyse hiç yokken, bazı bölgelerde ise tamamen kaos hakim.
  • silahlar karakterinizin seviyesine göre açılıyor, silah ekipmanları ise o silahları kullanarak belirli sayıda düşman öldürmeniz gerekiyor.
  • portal kısmına girdim, neredese aynı BF 1942, sadece hızlısı. Silahlar çok sekiyor, tanklar güçlü ama taretleri çok geç dönüyor, uçakları hiçbir modda kullanma fırsatım olmadı.
  • silah kullanma animasyonları ve vuruş hissi konusunda hala BF4 daha iyi olsa da, şarjör değiştirirken sağ klik basılı tutabiliyorsunuz, böylece yeniden dürbün açmak ile uğraşmıyorsunuz.
  • 7 harita başlangıç için iyi, ama oyunda fazla oyun modu yok, onu da portal ile çözmeye çalışmışlar. BF 1942 moduyla 3 haritada Conquest, bfbc2 moduyla 2 haritada rush ve BF3 moduyla 2 haritada Conquest oynayabiliyorsunuz.
  • optimizasyon sıkıntısı hala var, bazen oyun anlık donuyor, ve FPS dalgalanması yaşıyor. cbp açmasaydım büyük ihtimalle 40-50 FPS dolaylarında oynayacaktım, hala geliştirilmesi gerek.
  • Ama oyun beta'dan daha iyi durumda.

battlefiedl.PNG

Hayaller...

R5 2600 & RX 590 sistemle düzgün oynanmıyor oyun. Optimizasyonun betayla aynı olduğunu düşünüyorum ben, açıkcası hiçbir fark göremedim.

Bir de oyunun şu an DX 12 ile çalışması ve bunu değiştirememek çok kötü. Bundan dolayı da kötü FPS alınıyor olabilir. DX 11 ile denemek isterdim açıkçası. BF5'de bile düzgün çalışmıyordu.

Geri
Yukarı