300 TL Mekanik Klavye Tavsiyesi

Steel Series apex m400 Şuan alabileceğiniz en mantıklı klavye
SS Firmasının kendi ürettiği sessiz Beyaz switchler bulunmakta piyasa değeri 440 tl şuan heryerde 250-300 arası satılmakta eğer indirim bitmediyse. Başlarda ben bu ürünü alacaktım sonra fikrimi değiştirdim, yukarda yazdığın ürünlerin hiçbiri öyle ahımlı şahımlı ürünler değil özellikle GamePower’a sakın yanaşma. Apex m400 Beğenmedim diyorsan asusun ürünlerine gidebilirsin, benim sana tavsiyem Cherry anahtarlı bir Mekanik klavye bulman tabi o klavyeler en aşağı 500 tl den başlıyor ama parasının hakkını veriyor inan bana.

xpg infarex k20 su an fiyatından dolayı almayı dusundugum bir klavye ama dediğim gibi hakkında pek fazla kullanıcı yorumu ve inceleme bulunmuyor Sharkoon sgk 3 de tavsiye eden pek cok kişi oldu 250 tl civarı bir fiyata satılıyordu geçenlerde su an fiyatı 300 TL olmuş o fiyatı da pek vermek istemiyorum açıkcası 300 TL ve üstüne çıkıcaksam Steelseries,corsair,hyper x gibi markalara yönelirim

İndirimlerde yakalayabikirsen 350 TL'ye kadar düşüyor. Ben şahsen o şekilde aldım, çok memnunum. Corsair K68 Cherry MX Red.

İndirimlerde yakalayabikirsen 350 TL'ye kadar düşüyor. Ben şahsen o şekilde aldım, çok memnunum. Corsair K68 Cherry MX Red.
Bahsettiğiniz klavye mutlaka çok güzeldir, zaten o fiyatla olmaması da terbiyesizlik olur fakat, resimdeki ışıklandırmayı bir türlü sevemedim.
372268

Ben, monitöre bakarken aşağıdan gözüme gelen ve rahatsızlık veren daha doğrusu odağımı bozan bir klavye tercih etmeme taraftarıyım.
Benim tercih edeceğim, aşağıdaki resimdeki gibi daha oturaklı ve sade bir yapıya sahip olmalı diye düşünüyorum. Buna benzer ürünler hem kısıtlı hemde fiyat olarak çok yüksek oldukları için mecburen 2' sinin ortasında bir şey bulsam bile almak zorunda kalacağım gibi görünüyor.
372271

Her ne kadar birçok kişi tavsiye ediyor olsa ve muhtemelen çok iyi bir klavye olsa da M400 modelini de sırf aşağıda ki görseli yüzünden istemiyorum, hatta itici buluyorum.
372274

@Zgrrs Sharkoon skiller sgk 3 su an 270 tl gibi bir fiyata alınabılıyor büyük ihtimal bu klavyeyi alıcam gibi duruyor
Teknolojipazarda o fiyatla satılıyor biliyorum fakat sanırım mavi switch olanı orada satılan. Yukarıda da belirttiğim gibi maalesef klavye için en önemli detayı özellikle belirtmiyor birçok firma. Ben duyumlarıma göre daha az sesli olduğu söylenen kahverengi yada kırmızı düşünüyorum.

Sharkoon KBD Skiller USB RGB Red diye geciyor sonundaki red yazısının kırmızı switch belirttiğini düşünüyorum
Muhtemelen switch rengini belirtiyordur fakat ben teknolojipazarda mavi olanını görmüştüm, site içerisinde skiller olarak aratınca kırmızıyı da şimdi gördüm. Diğer firmalarda renk belirtmiyorlar yoksa Teknolojipazarda mavi diye belirtiyordu zaten.
Ben daha sade ve oturaklı göründüğü için, hala ne farkı var anlayamasam da ışıklandırması sanki daha iyi gibi göründüğü için Purewriter olana daha yakınım. Aslında ikisi de aynı klavye birinin çerçevesi daha büyük, tuşları daha yüksek ve dediğim gibi ışıklandırmasında ufak bir fark var gibi, aradaki fiyat farkını vermeye değer mi düşünmek lazım.

Bir süredir takip ettiğim üzere, tavsiyeler hep belli başlı birkaç ürün üzerine oluyor, fakat bunlarda masamda olmasından rahatsız olabileceğim, zevklerime çok da hitap etmeyen donanımlar. İhtiyaçlarım ve beğenilerim doğrultusunda bir kaç alternatif bulup onları ekledim ama tavsiyelere bakılırsa çok iç açıcı da değiller sanırım. Buna rağmen fiyatları da az buz değil. Birçok insanın klavyeye de bundan fazla verilmez ki kardeşim diyeceği meblağlara kamp kurmuşlar, yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal oluyor.
Bu arada HyperX Alloy FPS 400 TL ile buldum ama oda mavi switch, üstelik ufak ufak bütçe artırarak bir askeri ücreti bulucaz herhalde.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı