300 TL SATA SSD önerisi

Bütçe
300
Bayağı iyi modeller var. Neresi yersiz? Bu bütçede gözü alınmadan bir şeyler alınabilir. 200 TL bütçe olsaydı, hiçbir şey alınmazdı. Bilmeden konuşmayınız.

Bilmeden konuşsaydım kendi bilgisayarımda Kingston ve Samsung kullanmazdım hocam.

Arkadaşlar cok profesyonel kullanan biri değilim. Çok az oyun oynuyorum onu da 320GB HDD var oraya atarım. 240 yok diyorsunuz 250 TL'ye 120GB PNY CS900 var onu mu alayım şimdi bir sürü şey yazmışsınız kafam karıştı.

İntenso öneririm.

Kontrolcü olarak iyi tercihler yapılmamış bu modellerde. Intenso TOP modeline ne güzel MLC NAND koymuşlar ama kontrolcüsü veri kaybı yaşatma olasılığı olan SM2258XT. Bu yüzden insanlara kalitesiz SSD aldırmayalım.

PNY kullandın mı ki PNY SSD'lere laf atıyorsun? Bu bütçede A400 var fakat çöp.

A400 yenilendi. Yeni A400'ler SM2259XT kullanıyor, gayet güzel. Bu da Phison S11'den kötü. Ama hangisi yeni hangisi eski ayırt edilemiyor.

Arkadaşlar cok profesyonel kullanan biri değilim. Çok az oyun oynuyorum onu da 320GB HDD var oraya atarım. 240 yok diyorsunuz 250 TL'ye 120GB PNY CS900 var onu mu alayım şimdi bir sürü şey yazmışsınız kafam karıştı.

Bunu öneririm, PNY'den biraz daha iyi.

Dostum bütceni biraz daha zorla, iyi bir SSD için sabret, kötü bir SSD aldığın zaman keşke kullandığım kadar biriktirseydim pişmanlığına götürüyor insanı. İyi bir şey almak için doğru zamanı kolla benim naçizane tavsiyem. Hem bilgisayarına eklediğin şeyin boşa giden para olmaması hem de uzun süre düzgün daha sonra da kullanabileceğin bir SSD olması önemli benim fikrimce.

PNY konusunda bir kelimem yok. 🙂
"Bu bütçede Kingston ve SanDisk'e bir bakın" diyen sen değil miydin? Bu bütçedeki bütün SSD'leri çöp bu markaların.
"Böyle bir bütçede bu dönemde iyi bir şey bekleyemezsiniz zaten. Yersiz yorumlardan sakınalım rica ediyorum." diyen sen değil miydin? İyi bir şey SSD var. O da PNY ve Gigabyte. Apacer Panther As340 120gb 550/500mb/s 2.5" Sata3 Ssd Disk (ap120gas340g-1) Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Bu da alınır. Gayet güzel SSD. Bilmeden konuşmayın. İnsanların vebaline girmeyin. Samsung dışındaki SSD'lere öcü gözüyle bakıyorsun.

Dostum bütceni biraz daha zorla, iyi bir SSD için sabret, kötü bir SSD aldığın zaman keşke kullandığım kadar biriktirseydim pişmanlığına götürüyor insanı. İyi bir şey almak için doğru zamanı kolla benim naçizane tavsiyem. Hem bilgisayarına eklediğin şeyin boşa giden para olmaması hem de uzun süre düzgün daha sonra da kullanabileceğin bir SSD olması önemli benim fikrimce.

İnce hesap indirimini beklersem cuma günü daha iyi bir şey alabilir miyim hocam ? Yoksa Gigabyte'ya da PNY alacağım galiba.

Geri
Yukarı