3000-3500 TL 2K Monitör tavsiyesi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadadaşlar sonunda karar verdim 2K almayı düşünüyorum, monitör her zaman alınan bir şey değil, gelecek vaat etmesi açısından böyle düşündüm. Yoksa henüz ekran kartı olarak 1060 Mevcut, ama değiştiğim de neden 2K almadım diye üzülmek istemiyorum. Şuan mevcut olarak 1080P 60Hz monitörüm mevcut, 1080P 144Hz ye geçmek mantıksız olacağı için 2K 144Hz almak mantıklı geliyor, böylece yükseltme yaptığımda monitörüm de hazır olmuş olur. 29 Kasım da kara cuma indirimiyle MAX 3500 TL olmak üzere de bütçe ayırmayı düşündüm. Profesyonel olarak LOL oynamaktayım, arada sırada da PUBG, CS gibi oyunlar oynuyorum. Yani kısacası benim için MS, HZ değerleri önemli. O yüzden IPS mi alsam, TN mi ona henüz karar veremedim.

Aklımda birkaç model mevcut, onları da şuraya bırakayım tavsiyelerinize de açığım;

1) Asus TUF VG27AQ
2) Acer Predator XB271HU
3) AOC AGON AG271QX Veya AOC AGON AG241QX
4) Dell S2417DG
5) ASUS MG279Q

4 numarayı da 2 senedir kullanıyorum, memnunum fakat şimdi olsa almanızı tavsiye etmem, daha iyi monitörler çıktı.

4 numarayı da 2 senedir kullanıyorum, memnunum fakat şimdi olsa almanızı tavsiye etmem, daha iyi monitörler çıktı.
Öncelikle teşekkürler, bazı insanlar memnun olduğunu fakat şuan almayacağı halde önerilerde bulunuyorlar. En azından dürüstçe cevap vermişsiniz. Siz olsanız ne alırdınız?

MSI MAG271CQR veya MPG27CQ.
Aslında MSI monitörlerine de bakıyordum bir ara fakat "Light Bleed(ışık sızması), Ghosting gibi şikayetler görüyorum.

Kesinlikle 1 numara. Asus zaten monitörde kendini kanıtlamış bir firma.
Aslında benim de aklımdan geçen o fakat deneyen veya inceleyen birileri yok o yüzden biraz tereddütteyim.
MSI hakkında oldukça şikayet var ve deneyip iade edenler kesinlikle almayın diye yorumda bulunuyor, o yüzden birazcık soğudum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı