3000-3500 TL telefon tavsiyesi

meQwerty

Femtopat
Daha fazla  
Telefondan beklentim şarjının uzun gitmesi, ısınmaması, fotoğraf çekim kalitesi ve yazılımsal sıkıntısının fazla olmaması. Oyun oynamıyorum sadece günlük kullanım için alacağım. Telefon 3 yıl idare etse yeter.

Redmi Note 9 Pro ve Oppo Reno 5 Lite arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz veya başka tavsiyeniz var mı?

Redmi'nin ekranının LCD olması biraz kafama takıldı ve bazı yazılımsal sıkıntılar varmış sanırım. Oppo için de yedek parça bulunması zor deniyor ve işlemcisi biraz düşük. POCO düşünmüştüm ama onun da ciddi yazılımsal sıkıntıları varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan redmi note 9 pro 3000 TL, Oppo Reno 5 Lite 3300 TL, Realme 7 Pro 3600 TL.
Realme harici diğer 2 telefon hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Açıkçası Reno 5 Lite P serisi bir MediaTek işlemci kullandığı için tavsiye etmem. Üç seçenek arasında en mantıklısı zaten Realme 7 PRO. Bu 3'ü arasından başka bir seçenek olarak Note 10 PRO 6/128 tercih edilebilir.
İşlemcinin kötü olması kullanıcıyı oyun gibi performans gerektiren işlemler hariç ne kadar etkiler ? Oyun oynayan biri değilim sadece günlük kullanım için kullanıcam

İşlemcinin kötü olması kullanıcıyı oyun gibi performans gerektiren işlemler hariç ne kadar etkiler ? Oyun oynayan biri değilim sadece günlük kullanım için kullanıcam
İşlemci sadece oyuna etki etmiyor hocam. Yani günlük kullanımda da baya etkisi vardır. Bir de öyle işlemciler uzun ömürlü olmaz. Günlük kullanım için Galaxy A52 , Realme 7 PRO gibi telefonlar iyidir.

Geri
Yukarı