3000-3500 TL telefon tavsiyesi

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, piyasa sürekli değişiyor, ben de bir türlü denk getirip alamıyorum. Bu sefer alabilmek umuduyla tekrardan araştırmaya başladım.
Bütçe 3000-3500 TL civarı, daha yukarısına gerek yok diye düşünüyorum çünkü PC var ve dolayısıyla telefonda oyun vs oynamayı düşünmüyorum. Belki çerezlik basit oyunlar olabilir o kadar.

Benim için önemli olan şeyler;
-Uzun ömürlülük, güncellik.
-Akıcılık
-Batarya
-Kamera kötü olmadığı sürece kafi

En önemlisi uzun ömürlülük çünkü uzun bir süre daha telefon alamam muhtemelen (tahminen 3 yıl civarı belki daha fazla.)
Sosyal medyada gezinmek, video izlemek, müzik dinlemek gibi gündelik şeylerde kullanacağım.
bu bütçede genelde m21 öneriyorsunuz biliyorum ancak hepsiburadadaki olumsuz Yorumlar çok canımı sıkıyor, ne yapsam bilemiyorum gerçekten.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
@Evil Belief @BERWAR @Elan Morin Tedronai

Son düzenleme:
M21 ve A22.

İki telefonda da benzer güçlerde yonga var. A22 720P+ panel olduğu için daha performanslı. İleride oyunlar konusunda M21 modeline göre daha az zorlanır. 720P+ ekran tercih eder misin bilemem.

Batarya, kamera olarak da her iki model beklentileri karşılar.

Merhaba arkadaşlar, piyasa sürekli değişiyor, ben de bir türlü denk getirip alamıyorum. Bu sefer alabilmek umuduyla tekrardan araştırmaya başladım.
Bütçe 3000-3500 TL civarı, daha yukarısına gerek yok diye düşünüyorum çünkü PC var ve dolayısıyla telefonda oyun vs oynamayı düşünmüyorum. Belki çerezlik basit oyunlar olabilir o kadar.

-Akıcılık
-Batarya
-Kamera kötü olmadığı sürece kafi.

En önemlisi uzun ömürlülük çünkü uzun bir süre daha telefon alamam muhtemelen (tahminen 3 yıl civarı belki daha fazla.)
Sosyal medyada gezinmek, video izlemek, müzik dinlemek gibi gündelik şeylerde kullanacağım.

Hocam o fiyat bandındaki telefonlarda uzun ömürlülük beklemeyin bence. Maksimum 2 sene yazılım desteği veriyorlar sonra gitgide yavaşlıyor pil ömrü azalıyor vs. ayrıca güncellikte beklemeyin :).

M21 ve a22.

İki telefonda da benzer güçlerde yonga var. A22 720p+ panel olduğu için daha performanslı. İleride oyunlar konusunda M21 modeline göre daha az zorlanır. 720p+ ekran tercih eder misin bilemem.

Batarya, kamera olarak da her iki model beklentileri karşılar.

A22 fiyatına çıktıktan sonra M32 almak daha mantıklı değil mi?
Arada neredeyse 700TL'lik bir fark var. Sizce değer mi? Ben telefondan pek anlamam. Bu bütçede siz olsanız ne alırdınız kısacası?

Hocam o fiyat bandındaki telefonlarda uzun ömürlülük beklemeyin bence. Maksimum 2 sene yazılım desteği veriyorlar sonra gitgide yavaşlıyor pil ömrü azalıyor vs. ayrıca güncellikte beklemeyin :).

Ne kadar uzun o kadar iyi diyeyim o zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar bende aynı konuyu açacaktım bana da yardımcı olabilir misiniz? Mevcut Redmi 9T cihazımı sensör ve Wi-Fi problemlerinden dolayı sattım şu an maksimum 3500 TL'ye telefon bakıyorum fakat bir türlü karar veremedim.

-Akıcılık
-Batarya
-Kamera kötü olmadığı sürece kafi

bu bütçede genelde m21 öneriyorsunuz biliyorum ancak hepsiburadadaki olumsuz Yorumlar çok canımı sıkıyor, ne yapsam bilemiyorum gerçekten.
Eğer oyun oynayacaksan bu telefonu öneririm üstelik kamerası, pili vb. bu fiyattaki rakiplerinden eksik yanı yok.

@thErenSK0 720p ekran sorun olmayacaksa M22 ve A22 tercih edebilirsin.

720p 2022'de düşük kalmaz mı? Uzun zamandır 720p bir cihaz kullanmadım açıkçası nasıl göründüğünü bile hatırlamıyorum.

720p 2022'de düşük kalmaz mı? Uzun zamandır 720p bir cihaz kullanmadım açıkçası nasıl göründüğünü bile hatırlamıyorum.

Oyun oynamayacağım ama işlemcisinden dolayı bir aralar düşündüm fakat çok fazla şikayet vardı, gerek yazılımsal gerek ekrandan dolayı. O yüzden vazgeçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı