3000 TL AMD vs İntel sistem toplama

Hangisi?

• AMD

Oy: 2 10,0%
  • Intel

Oy: 18 90,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20
Monitör dahil değil Zotac Gtx 1060 6gb 192bit almayı düşünüyorum. Ama işlemci olarak I5 6500 mü yoksa I7 mi alsam bilemedim I7 ler çok pahalı
Bütçene göre İ7 olmaz. 6500-6600-6600K alabilirsin. 6600K alırsan işlemci soğutucusu da eklemen gerek K ibareli işlemcilerde soğutucu yok.

3000.PNG

Webdenal.com' dan toplandı.
Biraz aştık bütçeyi ama buna değer işlemciyi overclock edersin hayalinde olan i7'leri geçer

Eki Görüntüle 196788
Biraz aştık bütçeyi ama buna değer işlemciyi overclock edersin hayalinde olan i7'leri geçer
Sistem toplarken maksimum performansın hedeflenmesinin yanında maksimum kararlılık ve uyum da yakalanmalıdır.
Sisteminizin eksikleri ;
Ssd eklenmesi lazim*
Hdd eklenmesi lazım*****
480 4 gb (performans olarak kırpılmış) versiyon yerine 8 gb vramli versiyonu tercih edilmeli***

Sonuç olarak topladığınız sistem ne bütçeye uyar ne de maksimum performansı verebilir.

Eki Görüntüle 196788

Mükemmel çok beğendim. Sadece Rx480 yerine Zotac GTX 1060 Amp 4gb 192 bit ekran kartı kullansam nasıl olur ?

Sistem toplarken maksimum performansın hedeflenmesinin yanında maksimum kararlılık ve uyum da yakalanmalıdır.
Sisteminizin eksikleri ;
Ssd eklenmesi lazim*
Hdd eklenmesi lazım*****
480 4 gb (performans olarak kırpılmış) versiyon yerine 8 gb vramli versiyonu tercih edilmeli***

Sonuç olarak topladığınız sistem ne bütçeye uyar ne de maksimum performansı verebilir.

Ssd ve Hdd yi fark etmemiştim ekran kartına okadar yoğunlaştım ki diğerleri gözümde bir hiç gibi geliyor.

Mükemmel çok beğendim. Sadece Rx480 yerine Zotac GTX 1060 Amp 4gb 192 bit ekran kartı kullansam nasıl olur ?

Ssd ve Hdd yi fark etmemiştim ekran kartına okadar yoğunlaştım ki diğerleri gözümde bir hiç gibi geliyor.
Eğer şu an toplamayı düşünüyorsanız toplama amacınızı ve özel isteklerinizi bildirin ona göre yardımcı olalım.
Zen işlemcilerinin beklenmesi konusunda ise eğer aciliyeti yok ise kesinlikle beklenmesi taraftarıyım. Amd yeni işlemci ailesiyle yüksek performanslı işlemciler ortaya koyacak ve her halükarda bundan alıcı karlı çıkacak. Yani Zen ailesine ait işlemci almasanız bile piyasa rekabetinin artması ile alacağınız işlemciyi daha ucuza alacaksınız. Şu anda döviz kurlarının da durumu ortada.
Zen mimarisinden umutluyum altında Jim Keller imzası var sonuçta.

Bütçene göre İ7 olmaz. 6500-6600-6600K alabilirsin. 6600K alırsan işlemci soğutucusu da eklemen gerek K ibareli işlemcilerde soğutucu yok.
4 çekirdek 4 izlekli işlemciyle nasıl oluyorda 4 çekirdek 8 izlekli işlemciyi geçiyorsun ? Eklediğin sıvı soğutma üst düzey o.c için yetersiz, kaldı ki z170-a pro O.C olarak pek başaralı değil.

3k-n-ssd.png

Bu zamanda sistem toplanmaz. Intel Kaby Lake serilerini, AMD ise Zen serisini duyuracak. Ayrıca dolar kuru bugünlerde biraz yüksek. 1-2 ay daha sabret öyle topla.

Ekran kartı olarak Zotac Gtx 1060 Amp almayı düşünüyorum buna göre sistem hazırlasak daha iyi olur :) yinede teşekkürler yazdiklariniz için şuan sadece anakart ve işlemciye karar veremedim maalesef

Bu zamanda sistem toplanmaz. Intel Kaby Lake serilerini, AMD ise Zen serisini duyuracak. Ayrıca dolar kuru bugünlerde biraz yüksek. 1-2 ay daha sabret öyle topla.
Galiba öyle olacak belki yılbaşına dogru infirimler yakalarım diye dusunuyorum

Ekran kartı olarak Zotac Gtx 1060 Amp almayı düşünüyorum buna göre sistem hazırlasak daha iyi olur :) yinede teşekkürler yazdiklariniz için şuan sadece anakart ve işlemciye karar veremedim maalesef

Galiba öyle olacak belki yılbaşına dogru infirimler yakalarım diye dusunuyorum
Amazondan alabilirsen 25Kasım da Black Friday var ciddi indirimler oluyor, ekran kartı indirimsiz bile TR'den daha ucuz oluyor birde indirimle gelirse tadından yenmez :)

İşlemciyi AMD Zen alırsın anakartı ona göre alırsın. Ekran kartı RX 480 alırsın. Kasayı AeroCool Cruisestar alırsın. Bellekleri Kingston HyperX Fury DDR4 alırsın. Bunu toplarsan müthiş olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı