3000 TL PC Toplama

Yani ekran kartını ney alayım kardeş :) Bu kadar çok zahmette bulunduğun için çok minnettarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstersen ben buraya bir kaç tane benchmark videosu atayım (Oyun içi FPS test videoları FPS testleri kısaca). Bir kaç tane de uzun konuşulmuş karşılaşma konularını atayım. Daha sonra bilgisayarda ya da internetinin iyi olduğu bir zamanda hepsini izlersin,okursun. Ayrıca bu forumda bulunma sebebimiz yardımlaşmak. Ben olmasam başkası yapardı bu önerileri. İyi dileklerin için teşekkürler. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

R9 390 vs GTX 970
R9 390 vs GTX 970
GTX 970 vs R9 390?
R9 390 vs GTX 970 ?
R9 390 vs GTX 970
R9 390 ve GTX 970
R9 390 vs GTX 970
R9 390 vs GTX970
R9 390 vs GTX 970

Kısa bir araştırmayla bu kadarını buldum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Adamsın kardeş çok teşekkürler. İnşallah ALLAH sana daha iyisini nasip eder.
NOT; dier parçalar iyi mi? Birbirine uyuşuyorlar mı ? Teşekkürler.

2. Hangileri sessiz.

Amin kardeşim İnşallah. :) Ben de önümüzdeki 3 ay içinde sistem toplamayı düşünüyorum bakalım hayırlısı. Benim bütçem de bu kadar o yüzden sana önereceğim sistemi belki ben de ileride alacağım. :)
Konuya gelelim parçalar uyumlu fakat kasa ve PSU'yu birleştirip şu kasayı alsak;
Corsair Carbide Champ/SPEC-02 + VS650W 80+ PSU Kırmızı Fanlı Mid TOWER KASA
Senin için daha karlı olacağını düşünüyorum. Hem de şekli falan da bence hoş duruyor. Ayrıca o anakart tabiki çok iyi fakat B150M BAZOOKA da gayet yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Oradan da 100TL kar edersin. Bir de sistemine SSD alırsan sistemin tadından yenmez. :) :) Sessizlik konusuna gelirsek GTX970'de ChoilWhine sorunu var deniliyor o yüzden R9 390 daha iyi bir seçim olabilir. Tabiki bu CW sorunu herkeste olacak bir şey değil fakat çıkma ihtimali yüksek.

PSU nedir ? O zaman ekran kartı 390'ı alıyorum veya 380X'i mi alayım?
Senin tavsiyen nedir ? Tamam karşılaştırdım:
R9 390 en iyisi

Şu sistemin fiyatını çıkartır mısınız?
(+KDV Dahil)

Ekran Kartı; R9 390

AnaKart; B150m BAZOOKA

Kasa; Corsair Carbide Champ/SPEC-02 + VS650W 80+ PSU Kırmızı Fanlı Mid TOWER KASA

Güç Kaynağı; Corsair VS650

İşlemci; İ5 6500

Ram; Kingston HyperX Fury 8GB MHZ tek
modül DDR4

HDD WD 1tb Blue

Parçalar tamam mı ?

PSU guc kaynagidir. Spec 02'de zaten var. Ekstradan bir daha almaniza gerek yok. Ayrica sistemin son halini toplayip atiyorum. Beklemede kalin.

Screenshot_2016-01-30-19-25-29.jpg

Biz yine de hem daha iyi hem de gaming anakart olmasindan dolayi M3 koyalim. İslemci de 6500 olunca tam 3.485TL tuttu. @MF @Recep Baltaş ve @Ali Güngör de sisteme baksin. Eklenecek cikacak ya da yanlis bir sey varsa soylerler. Ama sistem bence gayet guzel ve dengeli gozukuyor.

Şuan topladığın fiatta güç kaynağını çıkardın değil mi ? Yaklaşık 4 000'e ihtiyacım var.

Hangi siteden topladın rica etsem söyler misin?

image.png

Peki. Bu siteden mi alayım PC'yi?
Yoksa Vatandan alayım mı?
Toplama Ücretli mi ?
Kapıda ödeme değil mi ?
Kredi kartlarına pek güvenmiyorum da kardeş.
Ses çıkarmayan bir sistem değil mi ?

Bu mönitör iyi mi ;Acer 19.5 K202HQLB LED Monitör Siyah 5ms (bütçeme uygun)

Seni çok sevdim ben kardeş :)

Bu iyimi 100 lira kâr etmiş olurum hem :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı