3000 TL'ye ekran kartı ve işlemci önerisi

Hocam depolamaya ihtiyacınız yok değil mi?
@Meraklı Bilge
Anakart:
GPU:
İşlemci:
PSU:
Bunları alınca 3550TL tutuyor bütçeniz artar ise. Oyun testini şu şekilde bırakayım fakat ileride 8RAM daha eklemenizi öneririm. Atacağım test videosunda 8x2 16RAM var çünkü. Eğer bütçe artmaz ise GPU'yu çıkartıp o paraya RAM alırsanız APU (İşlemcinin grafik birimi) kullanarakta iyi performans alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam depolamaya ihtiyacınız yok değil mi?
@Meraklı Bilge
Anakart:
GPU:
İşlemci:
PSU:
Bunları alınca 3550TL tutuyor bütçeniz artar ise. Oyun testini şu şekilde bırakayım fakat ileride 8RAM daha eklemenizi öneririm. Atacağım test videosunda 8x2 16RAM var çünkü. Eğer bütçe artmaz ise GPU'yu çıkartıp o paraya RAM alırsanız APU (İşlemcinin grafik birimi) kullanarakta iyi performans alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam ekran kartı yok ve monitörde 60 hz

hocam ekran kartı yok ve monitörde 60 hz
Ekran kartı attım ya hocam RX550, monitörün 60HZ olması sıkıntı olmaz. Dediğiniz bütçeye monitör dahil imkansız. Ayrıca RX550'yi almasanız bile görüntü alabilirsiniz. İşlemcinin dahili grafik birimi var.

60 hz olursa 60 fpsden fazla alamam ki
Alırsınız fakat 60FPS'ten fazla göremezsiniz mantıken. 3000TL bütçe ile dedikleriniz çok zor, dediğim gibi birini yükseltseniz diğeri sıkıntı çıkarıyor.

peki ben sizin dediğiniz parçalarla herhangi bir monitör kullanabilirmiyim
Gidip kare monitör bile kullanabilirsiniz. Kartta VGA girişi ve HDMI girişi var, bir sıkıntı yaşamazsınız.

Monitörü şimdilik unutun. Bugün ikinci el bir 144 Hz monitör zaten ortalama 2 bin TL.
Sistem; i5 4590, B85 PLUS Anakart, GTX 960 OC Ekran Kartı, Güç kaynağı. Bu parçalar için olabildiğince pazarlık yapıp satın almaya çalışın. Hepsi Param Güvende ile satış yapıyor bir de onun komisyonunu ödeyeceksiniz. Geriye para kalırsa RAM alacaksınız.

Monitörü şimdilik unutun. Bugün ikinci el bir 144 Hz monitör zaten ortalama 2 bin TL.
Sistem; i5 4590, B85 PLUS Anakart, GTX 960 OC Ekran Kartı, Güç kaynağı. Bu parçalar için olabildiğince pazarlık yapıp satın almaya çalışın. Hepsi Param Güvende ile satış yapıyor bir de onun komisyonunu ödeyeceksiniz. Geriye para kalırsa RAM alacaksınız.
350W yeterli olur mu hocam bu sisteme? Eğer biraz güncellik istenir ise benim attığım sisteme de bakılabilir fakat GPU olarak bu daha iyi.

350W yeterli olur mu hocam bu sisteme?
Normalde olurdu. Fakat o güç kaynağı o kadar iyi değilmiş sonradan fark ettim ve değiştirdim. Sharkoon SHP V2 650W buldum bir tane.

Geri
Yukarı