3000TL 27" 4K yüksek Hz monitör tavsiyesi

Ekran kartım RTX 2060 Super, 256 Bit 8 GB'lık kart, herhalde bu kartla 4K 144Hz'de oynarız, bir süre gtx 1060 ile 4k 60hz monitörle yüksek ayarda pubg oynadım rahat gidiyordu.

Yaklaşık 1 yıldır 4K 60Hz'lik monitör kullanıyorum, açıkçası şimdi 1080P ye geçerşem eşeğe binmiş gibi olurum o sebeple 4K bakıyorum.

Daha önce cevap yazacaktım da, mübarek Türkçe sınavında gibiyiz, bir nokta koymasak banlıyorlar burada...

Son düzenleme:
Ekran kartım RTX 2060 Super, 256 Bit 8 GB'lık kart, herhalde bu kartla 4K 144Hz'de oynarız, bir süre gtx 1060 ile 4k 60hz monitörle yüksek ayarda pubg oynadım rahat gidiyordu.

Yaklaşık 1 yıldır 4K 60Hz'lik monitör kullanıyorum, açıkçası şimdi 1080P ye geçerşem eşeğe binmiş gibi olurum o sebeple 4K bakıyorum.

Daha önce cevap yazacaktım da, mübarek Türkçe sınavında gibiyiz, bir nokta koymasak banlıyorlar burada...

Mevcut kartınız 2k monitör kartı. 4k çözünürlük ile 60hz tazeleme hızından yukarısı için uygun değil pek.
Fakat dün bir monitör gördüm 5.5k civarı idi 4k 144hz ancak TN panel. Acer Predator serisinden. Bütçeyi 2 katına çıkartabilirseniz TN panel istediğiniz diğer özellikleri alabilirsiniz.

Ama dediğim gibi mevcut kartınız ile AAA oyunlarda 4k 60 kare yukarısı pek mümkün değil.

4K'ya karşılık gelecek kartı biraz abartmıyor musunuz? Ben zaten GTX 1060 ile rahat 4K 60Hz'de 60 FPS alıyorken, enaz GTX 1080 ayarında bir kart olan RTX 2060 Super ile neden 4K 144 HZ oynanılmasın?

Tamam da, illa ki ayarları super ultra da oynamayacağız, zorunda da değiliz, 1060 ile de yaptığım oydu zaten, internette araştırırsanız 1060 4k yı kaldırmaz deyip geçerler, ben 1060 ile ultra değil high ayarlarda çok rahat pubg oynadım 4k 60fps alıyordum, 2060 ile de ayarları biraz düşürüp 4k 144 hz alırız galiba.

Tamam da, illa ki ayarları super ultra da oynamayacağız, zorunda da değiliz, 1060 ile de yaptığım oydu zaten, internette araştırırsanız 1060 4k yı kaldırmaz deyip geçerler, ben 1060 ile ultra değil high ayarlarda çok rahat pubg oynadım 4k 60fps alıyordum, 2060 ile de ayarları biraz düşürüp 4k 144 hz alırız galiba.
Siz karar verin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bazı oyunlarda mesela csgo da 4k 250 fps görüyor, benim de anlatmak istediğim bu, hem oyununa göre değişiyor hemde ayarları biraz kısınca 144hz kaldırır diyorum ama bazıları direk geç bunu diye kesip atıyor. Ben zaten online oyunlarda ultra grafiğe alıp oynamam, malum ülkemizde internet hızı jet hızında değil, böyle olunca gelen giden paket sayısı artıp internette de gecikme yapıp oyunu etkiliyor, kasma donma oluyor, ayarları genelde orta seviyede tutarım, ozaman 2060 super 4k 144 hz yi kullanabiliyorum herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı