3060 Ti ekran kartı boştayken 50 derece

Yanlış bilgi
Fanları hiçbir zaman kapatmayın bana kalırsa uzun sürede sıkıntı yaratabilir.
YouTube da izlediğim 10 yıldır tamir yapan firmadan görmüştüm. GPU dayanıksız hale geliyor. Lehim çatlaması ve kopması.

50 derece yüksek değil boş yorum yapmayın lütfen nolur. Yükte 69 derece diyor arkadaş. Ortalama bir kasada bakın kötü demiyorum ortalama bir kasada normal sıcaklıklar. Fanın çalışmaması hiçbir zarar vermez hatta yararı var fan yıpranmaz. Bırak 50 derecede kalsın fanları da çalıştırma boşuna hem kulağa hem fana zarar.

0 db özelliği neticesinde o dereceyi görüyorsundur. Kasanın hava akışı çok iyi olup, kasa fanları kuvvetli çalışıyorsa bu değer genelde 40larda olur. Fan çalışmadığı için çok çok normal. Oyunlarda 69larda oldukça normal. Sorun gözükmüyor.
oyuna girince fanlar dönmeye başlıyor. şuan boşta ve 50 derece. yapmam gereken
Yukarıdaki sessiz moddadır diyen arkadaşlara katılıyorum.

Ortam sıcaklığınız 22-24 derece civarında mı yoksa sıcak biryerde misiniz?
Hava akışı kasaya tıkanmış olabilir mi?
Kasaya hava çeken fanlarda bir sorun olabilir mi?
İçine yüksek miktarda toz vb dolmuş olabilir mi?

Ortalama değerlere göre yüksek olmasına karşın yine de sizi tehlikeye sokacak bir sıcaklık değeri değil. Yine insanın aklını kurcalıyor tabi.

Naçizane önerim tüm çekiş ve ezgozdt vs ne fan varsa kontrol edin. Kasanız mesh filtleri ile temizleyin.

3060ti çok eski bir kart değil, daha eski nesil olsa termallerini yenileyin diyecektim ama oradan kaynaklı olması düşük ihtimail. Çözüm bulamazsanız soğutucu bloku çıkarıp kaliteli bir termal macun , ped vb ile rahatlatabilirsiniz.
bilgisayarı daha dün aldım. toz sorunu olmaz heralde. burda hava durumu 20 derece. sıcak bir yerde de yaşamıyorum. napmam gerek sizce ?

Fanları hiçbir zaman kapatmayın bana kalırsa uzun sürede sıkıntı yaratabilir.
YouTube da izlediğim 10 yıldır tamir yapan firmadan görmüştüm. GPU dayanıksız hale geliyor. Lehim çatlaması ve kopması.

Otomobil tamircisinin "kasise girerken yavaşlamayın" demesi gibi bir şey bu.

50 derece yüksek değil boş yorum yapmayın lütfen nolur. Yükte 69 derece diyor arkadaş. Ortalama bir kasada bakın kötü demiyorum ortalama bir kasada normal sıcaklıklar. Fanın çalışmaması hiçbir zarar vermez hatta yararı var fan yıpranmaz. Bırak 50 derecede kalsın fanları da çalıştırma boşuna hem kulağa hem fana zarar.
bilgisayar da daha dün aldım da şimdi birşey yapmayım mi ? içimde bir kuşku da var ama bilemedim

Geri
Yukarı