3070 Ti yük altındaki sıcaklık değerleri normal mi?

letranger

Kilopat
Daha fazla  
İyi bayramlar arkadaşlar. 5700XT Gaming X için burada defalarca sıcaklık sorunu başlığı açmıştım. 3070 Ti'ye geçtim ama fark eden pek bir şey olmadı gibi. Tabii ki havalar da çok sıcak ama yine de yüksek gibi değerler. Siz ne dersiniz?

Battlefield 1 2K Ultra ayarlar.

GPU 73 derece 2600 RPM işlemci sıcaklığı 80 derece.

GTA V 2K yüksek-Ultra ayarlar.

GPU 72 derece 2500 RPM işlemci sıcaklığı 77 derece.

Sistem:

Kasa: Cooler Master TD500 mesh 3 giriş, 2 tahliye fanı.

İşlemci Ryzen 3600 soğutucu Cooler Master MA410P.

Ekran kartı: ASUS TUF 3070 Ti (3 fanlı)

Power: Higpower gd 750 80+ Gold performance.

Şehir sıcaklığı 30 derece. Oda sıcaklığı kaç bilemiyorum.

Bir de güç kaynağının kablosu güç kaynağına tok bir şekilde oturmuyor. Biraz gevşek gibi. Bunun da etkisi olur mu?

Sıcaklıklar gayet iyi, herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

UV ile çözüm bulabilirsin, kartın biraz performansı düşer/ sıcaklık extrem değil. Rahatsız ediyorsa yap
Konu dışı olacak, kartı nereden aldınız?

Almanya Amazon'dan aldım. Ben aldığımdan beri daha da düşmüş.

GPU sıcaklık değerlerin yüksek değil.

Sıcaklıklar gayet iyi, herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Sisteme zarar verecek anormal bir durum yok diyorsanız ben de takıntı yapmam ama incelemelerde çok daha düşük değerler vardı. Havalar ve kasa farkı da var tabii. AMD'den Nvidia'ya geçince bariz sıcaklık düşer sandım. O işte biraz hayalkırıklığı oldu.

Sisteme zarar verecek anormal bir durum yok diyorsanız ben de takıntı yapmam ama incelemelerde çok daha düşük değerler vardı. Havalar ve kasa farkı da var tabii. AMD'den Nvidia'ya geçince bariz sıcaklık düşer sandım. O işte biraz hayalkırıklığı oldu.
85 civarını görmediği sürece sorun yok, ki görürse fan hızını kontrol edin, çok düşük hızda çalışıyor olabilir.

Hocam havalar çok sıcak kışa doğru tekrar kontrol edin derim.

GPU sıcaklık değerlerin gayet normal, işlemci soğutucunuz stok soğutucu mu? Bana kalırsa havaların sıcaklığını hatta oda sıcaklığını düşününce bence ekran kartı değerleriniz gayet güzel.

85 civarını görmediği sürece sorun yok, ki görürse fan hızını kontrol edin, çok düşük hızda çalışıyor olabilir.

Yazdığım sıcaklık değerlerini 2600 RPM'de veriyor. Yani fanlar çok hızlı dönüyor ama MSI gibi rahatsız edici bir sesi yok.
GPU sıcaklık değerlerin gayet normal, işlemci soğutucunuz stok soğutucu mu? Bana kalırsa havaların sıcaklığını hatta oda sıcaklığını düşününce bence ekran kartı değerleriniz gayet güzel.

Stok değil. Kule tipi soğutucu. Cooler Master M410P

Yeni konular

Geri
Yukarı