3500TL modem önerisi

Birçok kişi ordan aldı ve memnun. Çalışıyorsa kolay kolay sıkıntı çıkmaz. Dün orda bir ilan vardı 2 yıl garantili tertemiz kutusunda satıyordu param güvende ile. Fazla bekleme oda gider.
bakıyorum hocam 700 civarına almaya çalışıyorum. Belki de internetteki sorun modem kaynaklı da olmayabilir o yüzden en iyisi şimdilik böyle uygun fiyata almak gibi geldi. İlerde yine daha kaliteli bir şey de alabilirim.

bakıyorum hocam 700 civarına almaya çalışıyorum. Belki de internetteki sorun modem kaynaklı da olmayabilir o yüzden en iyisi şimdilik böyle uygun fiyata almak gibi geldi. İlerde yine daha kaliteli bir şey de alabilirim.
İlan no: 1160712429 sarı sayfada 750 TL.

500 e aldım hocam. Bugün geldi deniyorum şimdi kurulumunu yaptım internete bağlandım 2.4 ve 5 ghz i birleşik yaptım başka önerin var mı modem ayarlarıyla ilgili?
Bu ilandakini mi aldın? Ben birleştirmedim, başka bir ayarda yapmadım aslında. Stabil çalıştığında hızında iyi ise ayara gerek yok bence. Güzel fiyata almışsınız....hayırlı olsun.

500 e aldım hocam. Bugün geldi deniyorum şimdi kurulumunu yaptım internete bağlandım 2.4 ve 5 ghz i birleşik yaptım başka önerin var mı modem ayarlarıyla ilgili?
Modem değerlerini paylaşabilirmisin?

1710599083907.png

1710599117923.png

Modem 5 gündür açık sadece 189 crc vermiş, hattım stabil.

Son düzenleme:
Bu ilandakini mi aldın? Ben birleştirmedim, başka bir ayarda yapmadım aslında. Stabil çalıştığında hızında iyi ise ayara gerek yok bence. Güzel fiyata almışsınız....hayırlı olsun.

Modem değerlerini paylaşabilirmisin?

Eki Görüntüle 2142424

Eki Görüntüle 2142425

Modem 5 gündür açık sadece 189 crc vermiş, hattım stabil.
hayır o ilan değil farklı bir ilandan aldım. Yani dün modemi kurdum ve kurduğumdam beri 1 gündür hiçbir problem yok internette kopmalar vs. hepsi gitti demekki sorun eski modemdenmiş. Hat değerlerini de şimdi bakıp paylaşayım hemen.

1710681505668.png
1710681531053.png
1710681622007.png
1710681681666.png
1710681696398.png
1710681728296.png
1710681771869.png
1710681798397.png

bu şekilde hocam değerler. çok anlamıyorum ben crc fec değerleri falan değerlerin ne anlama geldiğini. Nasıl şuan hattım iyi mi modem veya altyapı kaynaklı bir problem gözüküyor mu? Bir de şey sormak istiyorum turknette normalde tarifem 75 mbit hızındaydı fakat bu kopma sorunum olunca internetini 50 mbite kadar sağlıklı stabil kullanabilirsin 70 mbit olarak altyapın gözükse de sana gelen internet 50 e kadar sağlıklı olur üstü sorunlu olur demişti. Ben de o yüzden 50 e düşürdüm tarifemi ama kopma sorunu düzelmemişti tabi onu şimdi modemi değiştirince hallettik. Peki hattımda sence bu değerlere göre 70-75 mbit hızları almamı engelleyecek bir durum var mı? 50 mbitte mi devam etmemi önerirsin tekrar 75 mbit paketine mi dönüştüreyim?

Son düzenleme:
Sınır 78 Mbps olarak görünüyor. Net birşey söylenmez hat değerlerin normal görünüyor. Ha 75 Mbps sabitleyip deneyebilirsin. Eğer gene kopma olursa tekrar 50ye dönersin. Ama denenebilir.

SNR margin degeri normal ama hat zayiflamaniz yine yüksek yavaslama ya da kopma sorunu yasarsaniz iç tesisatinizi yenilemenizi öneririm.

SNR margin degeri normal ama hat zayiflamaniz yine yüksek yavaslama ya da kopma sorunu yasarsaniz iç tesisatinizi yenilemenizi öneririm.
total attenuation değil mi hat zayıflaması? Onun kaç olması lazım ve o değer neye göre oluşuyor. Binaya gelen internetle mi ilgili yoksa binadan sonra evime kadar giden kısımla mı ilgili oluyor? 7 katlı apartmanın en üst katında oturuyoruz. Birkaç yıl önce 50 metre CAT6 kablo alıp yeniledik binadan eve kadar çıkan kabloları o yüzden o kablolarda sorun olduğunu düşünmüyorum 2-3 yıl oldu daha. Mavi renk kalın CAT6 kablosuydu kablo detayı çok önemli mi bilmiyorum ama iş görüyordur herhalde. Fakat şöyle bir durum var etki eder mi bilmiyorum o binadan gelen 50 metre kablonun ucu DSL kablosu olmadığı için elektrikçi oraya bir telefon kablosunun ucunu kesip ek yaptı yani 50 metre kablo geliyor ama ucundaki 10 cmlik bir ek siyah dsl kabloyla birleştirilip o telefon dsl kablosu giriyor modeme. Bunun bir etkisi olur mu acaba?

Sınır 78 Mbps olarak görünüyor. Net birşey söylenmez hat değerlerin normal görünüyor. Ha 75 Mbps sabitleyip deneyebilirsin. Eğer gene kopma olursa tekrar 50ye dönersin. Ama denenebilir.
Tamamdır teşekkürler tekrardan yükselteyim bakalım bir değişim yaşayacak mıyım.

Bu şekilde hocam sistem. Modemi değiştirdim bu görseldeki değil ama bağlanma şekli yeri falan hepsi aynı. Bir de adaptör görseldeki gibi fişe bağlı değil direkt elektriğe bağlı elektrikçi o şekilde ayarlamıştı. Bu sistemde bir sorun hata var mıdır internetin değerlerini kötüleştirecek?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (5).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (5).jpeg
    62,1 KB · Görüntüleme: 5
  • WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (4).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (4).jpeg
    67,6 KB · Görüntüleme: 5
  • WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (3).jpeg
    55,6 KB · Görüntüleme: 3
  • WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (2).jpeg
    54,3 KB · Görüntüleme: 6
  • WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-18 at 15.01.44 (1).jpeg
    60,7 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
total attenuation değil mi hat zayıflaması? Onun kaç olması lazım ve o değer neye göre oluşuyor. Binaya gelen internetle mi ilgili yoksa binadan sonra evime kadar giden kısımla mı ilgili oluyor? 7 katlı apartmanın en üst katında oturuyoruz. Birkaç yıl önce 50 metre CAT6 kablo alıp yeniledik binadan eve kadar çıkan kabloları o yüzden o kablolarda sorun olduğunu düşünmüyorum 2-3 yıl oldu daha. Mavi renk kalın CAT6 kablosuydu kablo detayı çok önemli mi bilmiyorum ama iş görüyordur herhalde. Fakat şöyle bir durum var etki eder mi bilmiyorum o binadan gelen 50 metre kablonun ucu DSL kablosu olmadığı için elektrikçi oraya bir telefon kablosunun ucunu kesip ek yaptı yani 50 metre kablo geliyor ama ucundaki 10 cmlik bir ek siyah dsl kabloyla birleştirilip o telefon dsl kablosu giriyor modeme. Bunun bir etkisi olur mu acaba?

Bu şekilde hocam sistem. Modemi değiştirdim bu görseldeki değil ama bağlanma şekli yeri falan hepsi aynı. Bir de adaptör görseldeki gibi fişe bağlı değil direkt elektriğe bağlı elektrikçi o şekilde ayarlamıştı. Bu sistemde bir sorun hata var mıdır internetin değerlerini kötüleştirecek?
Ekler her zaman zayıflık verir. Illa ek olacaksa Yak-1 kullanman gerek.

1710766852987.png

1710766876471.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekler her zaman zayıflık verir. Illa ek olacaksa Yak-1 kullanman gerek.

Eki Görüntüle 2144078

Eki Görüntüle 2144079

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam o zaman ben direkt cat6 kablonun ucunu telefon kablosuna dönüştürmeliyim. O şekilde ek yapmama gerek olmayacak direkt binadaki girişten başlayıp eve kadar 50 metre cat6 kablo geliyor. Sadece ucunda telefon girişi olmadığı için elektrikçi ek yapmıştı ben şimdi o eki kesip direkt cat6 kablonun ucuna telefon kablosu takıp modeme bağlasam en sağlıklı o şekilde olmaz mı? Tabi cat6 kablonun ucunu nasıl telefon kablosu girişine çeviriyoruz onu bilmiyorum rica etsem anlatabilir misin? O dsl telefon kablo girişlerine sanırım rj11 deniyor o uçtan alsam ucuna nasıl takabilirim hangi kablolar girmeli ve kablo sıkıştırıcı aletim vs. yok normal penseyle falan sıkıştırıp yapabilir miyim?

Geri
Yukarı