3D yazıcı baskı sorunu nasıl çözülür?

Mytu

Femtopat
Daha fazla  
Yazıcıyla alaklı bir sorun var, yeni sayılır 10-15 gün oldu. İlk başlarda birkaç baskı aldım iyi sonuçlar aldım ancak kalibrasyonu tekrar test edeyim dedim düzenledim vs tüm ayarları yaptım. Bir sıkıntı var bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1717DA68-653C-4095-BED3-E1BC3C9F2A2A.jpeg

Dosya Ekleri

• 1EA7E320-F7E7-47E4-B95E-046F03EC4641.jpeg
    1EA7E320-F7E7-47E4-B95E-046F03EC4641.jpeg
    243,8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Esnek tabla yatağa güzelce oturuyorsa kullanırsın, sorunlar oluşursa ya benzer bir ürün ya da cam kullanabilirsin.
Eyvallah hocam ilgin için birazdan ayarları yapıp deneyeceğim öncesinde de ilk katmanı kalın atıyordum tutuyordu oynayınca onu da tutmuyor havaya kayıyor cura da yanlış bi ayar mı yaptım acaba önemli bi ayar var mı curada şunu yap dediğin

Esnek tabla yatağa güzelce oturuyorsa kullanırsın, sorunlar oluşursa ya benzer bir ürün ya da cam kullanabilirsin.
valla hocam denedim 2-3 kez çözemiyorum camdan atmama az kaldı xd
z offset olarak deneyeceğim yarın geçenlerde sd kart sıkıntı çıkardı biçimlendirmiştim
içinde 1gb dosya vardı yazılımla alakalı bir şey olabilir mi

Son düzenleme:
Duyguların tanıdık geldi. 🙂

Benim tecrübeme göre durum şu: Sittin sene sadece kağıt ayarıyla sağlıklı ve uzun bir tabla ayarı yapamazsın. Kağıt ayarından sonra alacağın kalibrasyon baskısı ile daha önce yapmış olduğun ayarı rafine hale getirmen gerek.

Bunu nasıl yaparsın ya da ben nasıl yaptım? Ben şu şekilde yaptım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sen nasıl yaparsın?

Makinen Ender 2 Pro ise: https://www.chepclub.com/uploads/9/2/9/8/9298268/ender2probedlevelfiles.zip

Değil ise text editörleriyle dosyada değişiklikler yapabilirsin.

Ek olarak; hala yapmadıysan yayları sert olanlarla değiştir, daha uzun süre ayar istemeden kullanırsın.

Son düzenleme:

Benim tecrübeme göre durum şu: Sittin sene sadece kağıt ayarıyla sağlıklı ve uzun bir tabla ayarı yapamazsın. Kağıt ayarından sonra alacağın kalibrasyon baskısı ile daha önce yapmış olduğun ayarı rafine hale getirmen gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sen nasıl yaparsın?

Makinen Ender 2 Pro ise: https://www.chepclub.com/uploads/9/2/9/8/9298268/ender2probedlevelfiles.zip

Ek olarak; hala yapmadıysan yayları sert olanlarla değiştir, daha uzun süre ayar istemeden kullanırsın.
eyvallah ustam adamsın deneyeceğim.
discord mevcut mudur ustam sakıncası var mı

Sen nasıl yaparsın?

görünen o ki teknik olarak hiçbir şey bilmiyormuşum .d
10 gündür bu piyasadayım hocam .d bana sıfırdan anlatır gibi yardımcı olabilir misin
cihaz ender2 indirdim dosyaları bunlarda değişiklik yapmam gerekiyor mu yatak testi midir dosyalar çalıştırıp baskı mı almam gerekiyor

Yukarıdaki videodakileri kendi makinene uygulayacaksın. 1.si kağıt ayarı, 2.si iç içe karelerin basımı.

Dosyaları SD karta atıp ender_2_size_m0 olanı çalıştır, o kağıt ayarı. Olduğuna emin olana kadar arka arkaya yapabilirsin. O tamamsa kareleri basacağın dosyaya geçeceksin.

1.si için tabla yüksekteyse vanaları sıkıp aşağı al ki sakatlık olmasın.

Geri
Yukarı