3D yazıcı baskı sorunu nasıl çözülür?

Yukarıdaki videodakileri kendi makinene uygulayacaksın. 1.si kağıt ayarı, 2.si iç içe karelerin basımı.

Dosyaları SD karta atıp ender_2_size_m0 olanı çalıştır, o kağıt ayarı. Olduğuna emin olana kadar arka arkaya yapabilirsin. O tamamsa kareleri basacağın dosyaya geçeceksin.

1.si için tabla yüksekteyse vanaları sıkıp aşağı al ki sakatlık olmasın.
adamsın hocam inşallah bizimde yüzümüz gülecek .d

Yukarıdaki videodakileri kendi makinene uygulayacaksın. 1.si kağıt ayarı, 2.si iç içe karelerin basımı.

Dosyaları SD karta atıp ender_2_size_m0 olanı çalıştır, o kağıt ayarı. Olduğuna emin olana kadar arka arkaya yapabilirsin. O tamamsa kareleri basacağın dosyaya geçeceksin.

1.si için tabla yüksekteyse vanaları sıkıp aşağı al ki sakatlık olmasın.
hocam yaklaştım gibi bazı yerleri topladı ortayı bozdu

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-07-31 at 18.03.52.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-31 at 18.03.52.jpeg
    232,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-07-31 at 18.33.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-31 at 18.33.30.jpeg
    342,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Kullandığın buildtaktan anladıım kadarıyla ender 2 Pro kullanıyorsun. Saç baş yolma kulübüne hoş geldin.

Öncelikle camcıdan cam kestir. Hatalı baskılar sebebiyle o manyetik malzeme yakında deforme olacak.

İkincisi ender 2 Pro'nun malzeme kalitesi çok kötü. Tablaya yapışmama sorunu 4-5 farklı sebepten olabilir. Hatta kalibrasyon küpünü düzgün basar sevinirsin; hiçbir ayarla oynamadan, nozül soğumasına bile müsaade etmeden 1 dk sonra istediğin şeyi baskıya verirsin yukarıdaki sonuçla karşılaşırsın.

Hemen X ve Y eksen tekelerine bak. Makine kapalıyken çok hafif bir kuvvetle eksenleri hareket ettir bazı noktalarda takıldığını hissediyorsan sorun tekerleklerde. İncelersen deforme olmuş tekerleklerin bazı yerlerde takıldığını, step motor tekeri hareket ettirse bile bu atlama ve takılmaların yukarıdaki gibi problemler yaratabileceğini göreceksin.

1 haftadır kullanıyorum bu aleti. Aldığıma alacağıma pişman oldum bu problemler yüzünden. (forumdaki diğer postlarıma bakabilirsin yaşadığım problemler için)

Problem tekerleklerde değilse yine yaz birlikte bakarız. Bende şu an y eksen tekerleklerinde problem var. X ekseni dün çözdüm. Hatta şimdi bu postu atıp y eksenini düzeltmeye gideceğim. :)

Kullandığın buildtaktan anladıım kadarıyla ender 2 Pro kullanıyorsun. Saç baş yolma kulübüne hoş geldin.

Öncelikle camcıdan cam kestir. Hatalı baskılar sebebiyle o manyetik malzeme yakında deforme olacak.

İkincisi ender 2 Pro'nun malzeme kalitesi çok kötü. Tablaya yapışmama sorunu 4-5 farklı sebepten olabilir. Hatta kalibrasyon küpünü düzgün basar sevinirsin; hiçbir ayarla oynamadan, nozül soğumasına bile müsaade etmeden 1 dk sonra istediğin şeyi baskıya verirsin yukarıdaki sonuçla karşılaşırsın.

Hemen X ve Y eksen tekelerine bak. Makine kapalıyken çok hafif bir kuvvetle eksenleri hareket ettir bazı noktalarda takıldığını hissediyorsan sorun tekerleklerde. İncelersen deforme olmuş tekerleklerin bazı yerlerde takıldığını, step motor tekeri hareket ettirse bile bu atlama ve takılmaların yukarıdaki gibi problemler yaratabileceğini göreceksin.

1 haftadır kullanıyorum bu aleti. Aldığıma alacağıma pişman oldum bu problemler yüzünden. (forumdaki diğer postlarıma bakabilirsin yaşadığım problemler için)

Problem tekerleklerde değilse yine yaz birlikte bakarız. Bende şu an y eksen tekerleklerinde problem var. X ekseni dün çözdüm. Hatta şimdi bu postu atıp y eksenini düzeltmeye gideceğim. :)
ne tür bir cam olmalı normal cam iş görür mü. benzer manyetiklere camlara baktım da bu kadar eder mi bu parçası

Ben camcıya gittim "17x17 cam keser misiniz?"(ender 2 Pro için) dedim kestiler verdiler. Çoğu camcı ücret bile almaz bu kadar küçük cam için. Benden almadılar. Camı alınca ama kenarlarına elektrik bandı çek. Rodajsız olduğu için benim gibi ellerini çizme cam kesikleri ile. :)

Ben camcıya gittim "17x17 cam keser misiniz?"(ender 2 Pro için) dedim kestiler verdiler. Çoğu camcı ücret bile almaz bu kadar küçük cam için. Benden almadılar. Camı alınca ama kenarlarına elektrik bandı çek. Rodajsız olduğu için benim gibi ellerini çizme cam kesikleri ile. :)
kalınlığı nasıldır peki hocam. ısıya dayanabilir mi ya da ısıyı iyi iletebilir mi o zaman da sorun yaşarsak ben kesin atarım çöpe 🙂

tekerleri denedim arada kesiciye girer gibi ses geliyor .d tırtıklanma gibi

bi tık daha iyisini aldım şimdi 3. denemedeyim atıcam hocam

sol altta çok az bi topladı gibi ama ne diyorsun hocam
yok ya kim bilir kaçıncı deneyişim. günüm bitti bunun başında bi ben yapamıyorum herhalde bunu millet okuyup üfleyerek mi yapıyor hocam anlamıyorum .d

Son düzenleme:
Kalınlığı nasıldır peki hocam. Isıya dayanabilir mi ya da ısıyı iyi iletebilir mi o zaman da sorun yaşarsak ben kesin atarım çöpe 🙂

Tekerleri denedim arada kesiciye girer gibi ses geliyor. D tırtıklanma gibi.

Elindeki en ince normal camdan kestir. 6-7mm bir şey benimki. Isıyı gayet iyi iletiyor. Normal camın ısıl iletkenliği iyidir.

Kesiciye girer gibi değil de çok hafif bir kuvvetle yavaşça hareket ettirirken özellikle orta noktada takılıyor. Çoğu baskıyı da o orta noktaya yakın aldığımız için muhtemelen sıkıntı çıkıyor. Bu aletleri tabla orta noktada sabitleyip paketliyorlar ve gönderiyorlar.

Bu arada siyah martı'nın tavsiyesi ile test baskısı aldım. Camda şu şekil:

En başta dedim ama Ender 2 Pro ile saç baş yolmaya hoşgeldin :)

Dosya Ekleri

• IMG_6031.jpeg
    IMG_6031.jpeg
    198,1 KB · Görüntüleme: 20
Elindeki en ince normal camdan kestir. 6-7mm bir şey benimki. Isıyı gayet iyi iletiyor. Normal camın ısıl iletkenliği iyidir.

Kesiciye girer gibi değil de çok hafif bir kuvvetle yavaşça hareket ettirirken özellikle orta noktada takılıyor. Çoğu baskıyı da o orta noktaya yakın aldığımız için muhtemelen sıkıntı çıkıyor. Bu aletleri tabla orta noktada sabitleyip paketliyorlar ve gönderiyorlar.

Bu arada siyah martı'nın tavsiyesi ile test baskısı aldım. Camda şu şekil:

En başta dedim ama Ender 2 Pro ile saç baş yolmaya hoşgeldin :)
seninki yine iyi çıkmış hocam ya bende sarma yapıyor atmıyor sol alt tarafa genelde 15 kere ayar çektim olmuyor ben anlamıyorum herhalde işten bana otomatik vites bir alet lazım sanırım. bunun yerine sorunsuz kalibresini kendi yapabilir kolay kolay sorun çıkartmaz diyebileceğiniz makina var mıdır

Seninki yine iyi çıkmış hocam ya bende sarma yapıyor atmıyor sol alt tarafa genelde 15 kere ayar çektim olmuyor ben anlamıyorum herhalde işten bana otomatik vites bir alet lazım sanırım. Bunun yerine sorunsuz kalibresini kendi yapabilir kolay kolay sorun çıkartmaz diyebileceğiniz makine var mıdır?

Sorun da o ya bak o çıktı gayet iyi çıkıyor. Ondan sonra nozülün soğumasına bile müsade etmeden kalibrasyon kübü basmayı denedim. Sonuç aşağıda.

Neden böyle hiçbir fikrim yok. Extruder sorunu mu, başka bir sorun mu çözemiyorum. 😞

Dosya Ekleri

• IMG_6032.jpeg
    IMG_6032.jpeg
    203,5 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı