3D yazıcının ucundan siyah sıvı bir şey akıyor

byLewars

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim 3D yazıcımda bir sorun var baskı yapacağım zaman nozulün üstlerinden siyah bir sıvı çıkıyor. Nasıl çözebilirim?

Bende de vardı bu sorun. Filamenti çıkardım. Beyaz teflon boruyu söktüm. Nozzle'ın takıldıgı ısıtıcı parçanın içini dışını sıcakken temizledim. (dikkat edin çok tehlikeli) sonra o ısıtıcı blogunun üstüne takılan siyah plastik parçayı temizledim. Geri tüm parçaları tekrardan taktım sorun çözüldü. Teflon borunun iç kısma tam oturup oturmadıgına dikkat edin. Tam oturmadıgında flament nozzle'ında geri tepip ısıtıcı bloga akıyor. Oradan akan şey de siyah tonlarda oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de vardı bu sorun. Filamenti çıkardım. Beyaz teflon boruyu söktüm. Nozzle'ın takıldıgı ısıtıcı parçanın içini dışını sıcakken temizledim. (dikkat edin çok tehlikeli) sonra o ısıtıcı blogunun üstüne takılan siyah plastik parçayı temizledim. Geri tüm parçaları tekrardan taktım sorun çözüldü. Teflon borunun iç kısma tam oturup oturmadıgına dikkat edin. Tam oturmadıgında flament nozzle'ında geri tepip ısıtıcı bloga akıyor. Oradan akan şey de siyah tonlarda oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıcakken daha soğumadan o kadar kısa sürede çıkarıp nasıl temizleyebilirim ki? O zaman nozzle ısıtıp cihazı kapatıp anında sökmeye başlayayım?

Sıcakken daha soğumadan o kadar kısa sürede çıkarıp nasıl temizleyebilirim ki? O zaman nozzle ısıtıp cihazı kapatıp anında sökmeye başlayayım?
Üzerinde takılı iken ve sıcakken yapmak zorunda kaldım ben. Çünkü sogukken o donmuş filament artıgını ordan çıkarmak imkansız sıcakken tahta çay kaşıgı kürdan v.s gibi şeylerle sıyıra sıyıra temizledim. Tekrar söylüyorum. O bölge 200 derece ve üzeri oldugu için yapması oldukça tehlikeli. Fakat ben böyle çözdüm

Üzerinde takılı iken ve sıcakken yapmak zorunda kaldım ben. Çünkü sogukken o donmuş filament artıgını oradan çıkarmak imkansız sıcakken tahta çay kaşıgı kürdan vs gibi şeylerle sıyıra sıyıra temizledim. Tekrar söylüyorum. O bölge 200 derece ve üzeri oldugu için yapması oldukça tehlikeli. Fakat ben böyle çözdüm.

Birdaha bu sprunun olmaması için hangi önlemleri almalıyım tam olarak neden kaynaklanıyor bu sorun şimdi güzelce temizledim ve geri taktım yeni nozzle ile güzel baskı alıyorum.

Geri
Yukarı