3D yazıcıya başlama tavsiyesi

Yazıcının desteklemediği boyutlarda veya baskıyı bölmek durumunda olduğun konularda Meshmixer gibi programlarda bölme yapabilir, baskı sonrası yapıştırıcı ile figürünü yapıştırabilirsin. Mesela Ender 3 V2 max. 22x22x25 baskı alınıyor. Ben 50cm baskı almak istesem bölmek durumunda kalırım vb.
Anladım, peki detay seviyesi ne durumda oluyor?

Anladım, peki detay seviyesi ne durumda oluyor?
Premium figürler basacaksan(Gambody gibi yerlerdeki tanesi 20 25 dolara satılan ürünlerden bahsediyorum.) genelde detaylı tasarımlar olur. Dosyadaki detay ne ise ve sen hangi detayda basmasını istiyorsan o şekilde çıkar. Ayrıca tanesi 20-30 dolar olan premium dosyalar için benimle iletişim kurabilirsin. Cüzi miktarlara yardımcı olurum.
[email protected]

Premium figürler basacaksan(Gambody gibi yerlerdeki tanesi 20 25 dolara satılan ürünlerden bahsediyorum.) genelde detaylı tasarımlar olur. Dosyadaki detay ne ise ve sen hangi detayda basmasını istiyorsan o şekilde çıkar. Ayrıca tanesi 20-30 dolar olan premium dosyalar için benimle iletişim kurabilirsin. Cüzi miktarlara yardımcı olurum.
[email protected]

Bu 3D yazıcıdan çıkartıp boyadığınız figürlerin satış piyasası var mı? 3D yazıcılar o kadar yaygınlaşmasına rağmen figürlerin fiyatları bir türlü düşmek bilmiyor. Kusursuz ve orjinal bir figür 900-2.000 TL bandındayken az biraz kusurlu ve orjinal olmayan bir figüre 100-200 vermek daha mantıklı değil midir?

Bu 3D yazıcıdan çıkartıp boyadığınız figürlerin satış piyasası var mı? 3D yazıcılar o kadar yaygınlaşmasına rağmen figürlerin fiyatları bir türlü düşmek bilmiyor. Kusursuz ve orjinal bir figür 900-2.000 TL bandındayken az biraz kusurlu ve orjinal olmayan bir figüre 100-200 vermek daha mantıklı değil midir?
Boyuta ve el işçiliğine göre değişir. 2000 liralık bir makine alıp bir figürden 500-600₺ kazanacağını düşünenler var. O kadar ederi olan bir figürün yapım aşaması ortalama 10 gün sürüyor zaten onu söyleyeyim en başta. Airbrush, airbrush boyası, filament maliyeti, elektrik, cihaz eskime payı, el işçiliği, harcanan zaman. Bunların hepsi giderdir, saymadığım çok şey var daha.
Ucuza satanlar bu işte acemi olup müşteri çekmeye çalışır. Yaptıkları iş ortadadır. İyi yapan fiyatını belirler. 2000 bin liralık makineden tahmin ettiğiniz kadar kazanç elde edemezsiniz.
Asıl kazanç tasarım, prototip üretip insanlara çözüm üretmekte. 10 lira maliyeti olan şeyi 100 liraya satan insanlar tanıyorum. Tamamiyle size kalmış ne yapacağınız

Geri
Yukarı