4.5 5 aylık gelişim nasıldır?

Senin için demiyorum, zaten normal şartlarda da homini gırtlak yemek yemek kütle kazandırmazki kankam. Steroid bascam diyosan ye.

Kendimden örnek vereyim boy 1.86 86-87 kiloyum şuan. Hedefim 93-94 olup cut yapmak lakin benim şuanlık yağ oranım %15. Ben kilo almaya devam etsem de max %20 yi görürüm. Tavsiyem bu yaz biraz fit takılıp kışa girerken bulka başlayıp o fit vücuda kütle eklemek.
Hocam şu an bu formda definasyona girip bel bölgesini hafiften eritip tekrar bulka geçmek mantıklı mı? Çünkü kilo verince tekrar maziye dönüş gelecek gibi geliyor.

Nereye bulk devam hocam? yağ oranını %30 mu yapacak adam. Sonra yağ fıçısı olunca yağ oranını düşürmek için uğraşır durur.
Bulk sadece dirty bulktan ibaret değil ki hocam. Verdiğim tavsiye bu yaz için değil seneye yaz içindi. Temiz beslenerek seneye yaza kadar arkadaş hedeflediği kiloların çok üstüne çıkabilir. Bu yağlanma meselesinin çok abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ve konu sahibi arkadaşımızıda gözde büyütülecek bir yağ oranı görmüyorum 1.80 boyuna göre. En azından 4 yıllık tecrübem bu şekilde.

Bulk sadece dirty bulktan ibaret değil ki hocam. Verdiğim tavsiye bu yaz için değil seneye yaz içindi. Temiz beslenerek seneye yaza kadar arkadaş hedeflediği kiloların çok üstüne çıkabilir. Bu yağlanma meselesinin çok abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ve konu sahibi arkadaşımızıda gözde büyütülecek bir yağ oranı görmüyorum 1.80 boyuna göre. En azından 4 yıllık tecrübem bu şekilde.

Bulk bulk'tır. Bulk dediğin belli dönemlerde yapılır ve bu dostumuz daha yeni başlamış daha manyak gibi istese de kütle koyamaz.

Bulk bulk'tır. Bulk dediğin belli dönemlerde yapılır ve bu dostumuz daha yeni başlamış daha manyak gibi istese de kütle koyamaz.
Bulk bulktır diye bir mantık bence yanlış hocam. İki bulk arasında muazzam uçurumlar olabilir. Ayrıca yeni başlayanlar daha hızlı gelişir. Hedefi uzak veya zor hedeflerde değil.

Bulk bulktır diye bir mantık bence yanlış hocam. İki bulk arasında muazzam uçurumlar olabilir. Ayrıca yeni başlayanlar daha hızlı gelişir. Hedefi uzak veya zor hedeflerde değil.

Power Lifter değil ise bulk ilk başlarda yapılmaz hocam. Bu adamın hedefi Body Building ise ilk başlarda önce bir vücudu kurutmak lazım sonra bulka gireriz clean/dirty fark etmez.

Hiçbir takviye kullanmıyorum hocam.

Kreatine bütçen yetiyor ise hemen almanı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben spora ilk başladığımda kreatini çok sonradan alarak hata etmiştim. Sende yapma.

Power Lifter değil ise bulk ilk başlarda yapılmaz hocam. Bu adamın hedefi body Building ise ilk başlarda önce bir vücudu kurutmak lazım sonra bulka gireriz clean/dirty fark etmez.

Kreatine bütçen yetiyor ise hemen almanı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben spora ilk başladığımda kreatini çok sonradan alarak hata etmiştim. Sende yapma.
Ailede saç dökülmesi var hocam. Muhtemelen benim genetikte de var o yüzden çok yaklaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı