40 Mbps TurkNet vs 100 Mbps Kablonet

Aynı binada Kablonet'ya da TurkNet kullanan birisi varsa sorabilirsiniz mahallenizdede olabilir ben TurkNet'ten memnunum söyledikleri hızı kesintisiz veriyorlar ama altyapı malum Türk Telekom ne olacağını bilemem.

Superonline düşün bence zaten 230 tl'ye 500mpbs alıyorsun. Bence bir telefonla görüş. Ben 135tlye 50mbps+tv plus(Ana kanallar+popüler filmler). O paralara 50-100mbps gerçekten komik.

Superonline düşün bence zaten 230 TL'ye 500Mbps alıyorsun. Bence bir telefonla görüş. Ben 135TL'ye 50Mbps+TV Plus(ana kanallar+popüler filmler). O paralara 50-100Mbps gerçekten komik.

Dostum altyapısı 500Mbps desteklemedikten sonra 500Mbps'lik paketi almanın ne faydası var?

VDSL altyapıya kesinlikle güven olmaz. Bugün 40 Mbps yarın 20 olabilir. Kablonet'in altyapısı fiber ise kesinlikle onu tercih etmeni öneririm.

Dostum kesinlikle Kablonet tercih et derim. Ben bir evde Türknet diğerinde Kablonet kullanan biri olarak konuşuyorum. Biraz pahalı da olsa Kablonet destek konusunda Türknet'ten, hatta iddia ediyorum tüm sağlayıcılardan daha iyiler. Bir seferinde arıza kaydı oluşturmamı takiben 3-4 saat içerisinde ekip geldi. Diğer seferlerde de sorunları çabucak çözmüşlerdi. Kopmalar ve yavaşlamalar neredeyse hiç olmuyor. Ping konusunda Türkiye standartlarında yani çok iyi bir şey bekleme Türknet'ten de bekleme zaten. Tek sıkıntısı sana kiralık verdikleri modem çok iyi değil Router alarak o sorunu da kolaylıkla çözebilirsin zaten.
Bu arada bu konuştuklarım kendi altyapısı için geçerli diğerlerinde durum ne bir fikrim yok.

Superonline düşün bence zaten 230 tl'ye 500mpbs alıyorsun. Bence bir telefonla görüş. Ben 135tlye 50mbps+tv plus(Ana kanallar+popüler filmler). O paralara 50-100mbps gerçekten komik.
Hocam bölgede sadece türk telekom 40mbps vdsl ve coaxiel kablonet var. Bina yeni değil ama kablonet yeni(3-4 yıllık)
Bulunduğunuz bölge GPON bölgesiyse kesinlikle Kablonet tercih edin ama desteklemiyorsa Türknet tercih etmeniz yararınıza olur.
GPON değilmiş maalesef normal docsis, çoğu kişi kablonet kullanıyor ve memnunlarmış, sorduğum kişiler hep 40 yaş üstü olduğundan ne derece güvenebilirim bilmiyorum ama başka mahallelerde sorduğum arkadaşlarım hep memnunlar kablonetten.
Dostum kesinlikle Kablonet tercih et derim. Ben bir evde Türknet diğerinde Kablonet kullanan biri olarak konuşuyorum. Biraz pahalı da olsa Kablonet destek konusunda Türknet'ten, hatta iddia ediyorum tüm sağlayıcılardan daha iyiler. Bir seferinde arıza kaydı oluşturmamı takiben 3-4 saat içerisinde ekip geldi. Diğer seferlerde de sorunları çabucak çözmüşlerdi. Kopmalar ve yavaşlamalar neredeyse hiç olmuyor. Ping konusunda Türkiye standartlarında yani çok iyi bir şey bekleme Türknet'ten de bekleme zaten. Tek sıkıntısı sana kiralık verdikleri modem çok iyi değil Router alarak o sorunu da kolaylıkla çözebilirsin zaten.
Bu arada bu konuştuklarım kendi altyapısı için geçerli diğerlerinde durum ne bir fikrim yok.
Hocam tek derdim peering olarak düzgün iş sunmaları mesela şu an kullandığım millenicom cloudflare sunucularına istanbul yerine romanya üzerinde route yapıyor ve yüksek ping almama sebep oluyor, arkadaşıma test yaptırdığımda kablonet, cloudflare istanbul sunucusuna yönlendiriyordu.

Geri
Yukarı