4000-6000 TL dizüstü bilgisayar önerisi

MAC'lerde olay genelde grafik ve fotoğraf işleme gibi mevzular olduğu için ekranları ona göre tasarlanıyor. Baktığın zaman OMEN'de de MAC'e göre donanım olarak çok daha fazlası var. Burada asıl amaç kullanım ihtiyaçları. Alırsan ekran da pek karanlıkmış diyeceğin bir durum olmaz yani. 4K ekranı, 512GB SSD'si ile son derece tatmin edici bir ürün olmuş bence. KDV indirimleri ortalama her ay oluyor, en son 2 hafta falan önce olmuştu sanırım.

MAC'lerde olay genelde grafik ve fotoğraf işleme gibi mevzular olduğu için ekranları ona göre tasarlanıyor. Baktığın zaman OMEN'de de MAC'e göre donanım olarak çok daha fazlası var. Burada asıl amaç kullanım ihtiyaçları. Alırsan ekran da pek karanlıkmış diyeceğin bir durum olmaz yani. 4K ekranı, 512GB SSD'si ile son derece tatmin edici bir ürün olmuş bence. KDV indirimleri ortalama her ay oluyor, en son 2 hafta falan önce olmuştu sanırım.

Ben şu an karar verdim sanırım o 7.700 TL lik Omen’i almaya. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Mimarlık için kullanacağım cihazı. Son kez emin olmak için soruyorum. Sizce öğrenciliğim için ikisinden birini seçecek olursam hangisini seçmeliyim?
Macbook Pro 15 inç:

(2.8 GHz dört çekirdekli 7. nesil Intel Core i7 işlemci, 3.8 GHz’e kadar Turbo Boost
16 GB 2133 MHz LPDDR3 bellek
512 GB SSD depolama
2 GB belleğe sahip Radeon Pro 555)

bu benim almak istediğim Macbookun konfigürasyonu. Bu mu sizce daha çok işime yarar yoksa 7.700 TL lik Omen mi?

Macbook Pro bence tercihiniz olmalı. Taşınabilirliği kolay, uzun pil ömrüne sahip, İPhone'lerden de bildiğimiz gibi Apple 1GB RAM koysa bile yüksek performanslar alabiliyoruz. Aparat eksikliği ise Apple'nin sitesinden aksesuarlar kısmına bakın orada gerekli aparatlar mevcut. Desteklememe konusuna gelirsek hem Windows hem de OS kullanılabilir.

Apple 13"macbookpro Mlh12tu/a Mlvp2tu/a İ52.9ghz 8gb 256 Touchbar - n11.com

Usb-c Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü

Bütçe sıkıntın yok ise Apple.com.tr sitesinden daha pahalı ancak daha performanslı modellere yönelebilirsin.

Macbook Pro bence tercihiniz olmalı. Taşınabilirliği kolay, uzun pil ömrüne sahip, İPhone'lerden de bildiğimiz gibi Apple 1GB RAM koysa bile yüksek performanslar alabiliyoruz. Aparat eksikliği ise Apple'nin sitesinden aksesuarlar kısmına bakın orada gerekli aparatlar mevcut. Desteklememe konusuna gelirsek hem Windows hem de OS kullanılabilir.

Apple 13"macbookpro Mlh12tu/a Mlvp2tu/a İ52.9ghz 8gb 256 Touchbar - n11.com

Usb-c Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü

Bütçe sıkıntın yok ise Apple.com.tr sitesinden daha pahalı ancak daha performanslı modellere yönelebilirsin.

Ben de Apple’a daha yakınım ama program uyumluluğu da kafamı karıştırıyor. Sizin bir bilginiz var mı o konuyla alakalı?

Daha önce açmış olduğun başlıkta MAC ile ilgili düşüncelerimi, senin yeni öğrenci olma durumun üzeriden yorumlamıştım zaten. Üzerine söyleyebileceğim çok bir şey yok. :)

Daha önce açmış olduğun başlıkta MAC ile ilgili düşüncelerimi, senin yeni öğrenci olma durumun üzeriden yorumlamıştım zaten. Üzerine söyleyebileceğim çok bir şey yok. :)

Anlıyorum çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Büyük ihtimal Omen’in 17.3 inçlik modeline yöneleceğim. Çok sağolun tekrar..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı