4060 Ti 8 GB ile 4060 Ti 16 GB arasında çok fark var mı?

Şu görüntü her şeyi anlatıyor.
Ekran Görüntüsü (19).png

6800 XT eski nesil teknoloji fakiri bir kart, bu devirde alınmaz. 4070 frame generation ile 6950 XT'yi bile tokatlıyor.

FSR 3 geliyor, geniş GPU yelpazesine destek verecek. 7000 serisi ile 6000 serisi arasında mimari dışında çok da büyük farklar yok. AMD kendi kare oluşturma teknolojisini eski kartlara da sunacak.

Eskiden kastığım 6000 serisi...

Fazlasıyla yeterli, 4060 Ti 16 GB'dan da %25 civarı daha güçlü bir kart. Sen VRAM tellalarını dinleme kulaktan dolma bilgilerle sallıyorlar, yapıştır 4070'i geç.

Hocam sizin bu konularda bilgili olduğunuzu bildiğim için soruyorum. Bende 6 GB 2060 var. RE2 Remake'te VRAM sınırını aşmayacak şekilde texture ayarlıyorum 100 FPS alıyorum. Texture fullediğimde 13 GB VRAM tükettiğini söylüyor oyun ancak FPS'te hiçbir değişiklik yok. VRAM NVIDIA'nın bu kadar cimri davrandığı kadar önemsiz bir şey mi?

FSR 3 geliyor, geniş GPU yelpazesine destek verecek. 7000 serisi ile 6000 serisi arasında mimari dışında çok da büyük farklar yok. AMD kendi kare oluşturma teknolojisini eski kartlara da sunacak.
Bu FSR 3 de bir gelemedi arkadaş aylardır gelecek ha. Valla AMD kartım yok ben bile merak ediyorum artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı