4300 TL R5 1600 ve RX 580 8GB sistem toplama

VeLov1s

Hectopat
Daha fazla  
4300 TL bütçe ile toplamak istediğim bilgisayar var. Aşağıda belirttiğim gibi sizce uyumlu olmuş mu?

• Ryzen 5 1600 işlemci
  • ASUS Prime B350 Plus 3200 MHz (OC) anakart
  • G.skill 16GB Ripjaws DDR4 2400MHz CL15 (2x8 GB kitli) RAM
  • ASUS Radeon RX580 ROG Strix 8GB 256 Bit ekran kartı
  • Seagate 1 TB Barracuda 64MB 7200RPM HDD
  • Dark N10 5x12cm fan, fan kontrolcülü PSU'suz kasa
  • High Power 600W 85+ Bronze 45A Single Rail aktif PFC PSU
Kafaya koyduğum bir bilgisayardır. Daha iyisi yada uyumluluğu hakkında bir parça değişimi gerekli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı Phanteks P400, RAM'leri 3000-3200 MHz, işemciyi 1500X'e düşürüp SSD koy gerekirse HDD koyma ama genede SSD al. Anakartı Gigabyte AB350-M almanı tavsiye ederim. HDD'yi Toshiba P300 al.

Ceza aldığım için mesajına cevap veremedim kusura bakma. SSD düşünmüyorum. Yıllardır HDD kullanan bir insan olarak para vermek istemiyorum hızlı olması veya hızlı açılması beni etkilemiyor. Benim istediğim sadece PC akıcılığı (oyunlarda).. Sistem uyumlu mudur? Ekran kartı için beklemeli miyim? Ekran kartı için ayıracağım bütçe maksimum 1600TL'dir.

Ceza aldığım için mesajına cevap veremedim kusura bakma. SSD düşünmüyorum. Yıllardır HDD kullanan bir insan olarak para vermek istemiyorum hızlı olması veya hızlı açılması beni etkilemiyor. Benim istediğim sadece PC akıcılığı (oyunlarda).. Sistem uyumlu mudur? Ekran kartı için beklemeli miyim? Ekran kartı için ayıracağım bütçe maksimum 1600TL'dir.
O bütçe ile şu anda alınabilecek en iyi kart GTX 1060'tır.

Son düzenleme:
4300 TL bütçe ile toplamak istediğim bilgisayar var. Aşağıda belirttiğim gibi sizce uyumlu olmuş mu?

• Ryzen 5 1600 işlemci
  • ASUS Prime B350 Plus 3200 MHz (OC) anakart
  • G.skill 16GB Ripjaws DDR4 2400MHz CL15 (2x8 GB kitli) RAM
  • ASUS Radeon RX580 ROG Strix 8GB 256 Bit ekran kartı
  • Seagate 1 TB Barracuda 64MB 7200RPM HDD
  • Dark N10 5x12cm fan, fan kontrolcülü PSU'suz kasa
  • High Power 600W 85+ Bronze 45A Single Rail aktif PFC PSU
Kafaya koyduğum bir bilgisayardır. Daha iyisi yada uyumluluğu hakkında bir parça değişimi gerekli midir?

Aynı şekilde ben de SSD şart diyeceğim çünkü sadece hızlı açılıp kapanması değil loading ekranları uzun süren oyunlarda da fark ediyor.

İşlemciyi 1400 veya 1500x olarak düşürebilir, anakartı da B350M-Plus yerine B350M-A yapabilirsin. Güç kaynağında 500W'da yeterli olacaktır bence ondan da kısabilirsin. Kasa bence gayet güzel kendim de kullanıyorum tam bir f/p ürünü, soğutması gayet güzel. RAM mhz'lerini arttırmalısın. Ryzen'lerde MHZ fark ediyor. SSD olarak da Adata SU800 128GB öneririm 200₺ gibi bir fiyatı var kesinlikle değer.

Aynı şekilde ben de SSD şart diyeceğim çünkü sadece hızlı açılıp kapanması değil loading ekranları uzun süren oyunlarda da fark ediyor.

İşlemciyi 1400 veya 1500x olarak düşürebilir, anakartı da B350M-Plus yerine B350M-A yapabilirsin. Güç kaynağında 500W'da yeterli olacaktır bence ondan da kısabilirsin. Kasa bence gayet güzel kendim de kullanıyorum tam bir f/p ürünü, soğutması gayet güzel. RAM mhz'lerini arttırmalısın. Ryzen'lerde MHZ fark ediyor. SSD olarak da Adata SU800 128GB öneririm 200₺ gibi bir fiyatı var kesinlikle değer.
Bişey sorucam benim anakartta tek ram var düşük mhz li ama 4 tanede slot var geriye kalan 3 slota 3000mhz lik ram ilave etsem olurmu ?

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Fakat SSD için kararım net belki anlamıyor yada cahil diyebilirsiniz ben yavaşlığa alışkın bir insanım yani birşeyin açılması sürecinde farklı işlerle uğraşan bir insan olduğum için SSD gerek duymuyorum. Ne zaman 1 TB SSD ucuzlar o zaman alırım. :) Ekran kartı alınmıştır. RAM mhz'lerini arttırmak biraz pahalı gibi. RAM konusunda önerebileceğiniz hangi markalar mevcut?

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Fakat SSD için kararım net belki anlamıyor yada cahil diyebilirsiniz ben yavaşlığa alışkın bir insanım yani birşeyin açılması sürecinde farklı işlerle uğraşan bir insan olduğum için SSD gerek duymuyorum. Ne zaman 1 TB SSD ucuzlar o zaman alırım. :) Ekran kartı alınmıştır. RAM mhz'lerini arttırmak biraz pahalı gibi. RAM konusunda önerebileceğiniz hangi markalar mevcut?
Corsair markasının RAM lerini tercih edebilirsin fiyat olarakda piyasadaki en iyi fiyat performans ürünleridir

Bişey sorucam benim anakartta tek ram var düşük mhz li ama 4 tanede slot var geriye kalan 3 slota 3000mhz lik ram ilave etsem olurmu ?
RAM'lerin aynı mhz ile çalışması gerekiyor. Şuan tek slotta ne kullanıyorsan aynısından alman gerekecektir. En iyi RAM kullanımı slotlara bölünmüş RAM'lerdir. Yani 2x8 GB 3200MHZ gibi yada 4x4 gibi bölünür ise o kadar sistem bellek konusunda rahat çalışır. Sonuçta bütün ağırlığı 1 taneye yüklemek var 2 ve 4'e yüklemek var :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı