4K Belgesel Çektim, Kurguladım ve Montajladım

Başlangıç olarak gayet başarılı buldum, seni eleştirenlerin bu kalitede başlangıç videosu çekebileceklerini sanmıyorum.
Olayı baştan anlamadığın için doğaldır bu sözü sarf etmek. Olay çekip çekemeyeceği değil bunu anlayın.

Başlangıç olarak gayet başarılı buldum, seni eleştirenlerin bu kalitede başlangıç videosu çekebileceklerini sanmıyorum.
Video DSLR ile çekildi sanırım ?

Cekimler DSLR ile degilk 4K kamerali Bir drone ile yapildi. Henüz tam oturtturamadim aslinda. ama bu onumuzdeki cekimler cok daha net ve titreme olmadan olacak onu biliyorum. cunki dronedeki cikarmadigim kücük asima sabitleyicisini bulup cikardim :) artik sonraki videoda tartisicaz.

Norvecte genelde beyaz bulut tabakasi eksik olmaz ve iso degerlenerini düsürmedigim icin beyaz fazla oldu.
Titreme olayini bende yeni cözdöm. Sorun sabitleyici sistemin yani gimbain, tasima sabitleticisini cikarmadan cekim yapmaktan kaynakli oldugunu fark ettim. Iki adet sabileyici var biri kamera üzerinde diğeri de gimbal kökünde. Ve ne yazik ki 5 kere cikip cekim yaptiktan sonra kök kismindaki kücuk parcadan sonradan haberdar oldum :) cikarinca kamera gökyüzunde yag gibi süzülmeye basladi.
$_35.JPG

phantom-3-gimbal-foam-removal.jpg

Arkadaslar son cektigim film budur ve bu dunyadaki ilklerden ve tek olanlardan biri oldugu icin buna ozel konu acicam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Henüz tam oturtturamadim aslinda. ama bu onumuzdeki cekimler cok daha net ve titreme olmadan olacak onu biliyorum.

DJI icin WUCHTEN yaaaa arastirdim Türkcesini bulamadim... Böyle agirlik gibi bir nesne takiyorsun kameraya titremeyi sifira indiriyor...
Ben bu yöntemi kullaniyorum... Lakin WUCHTEN olayi sadece GOPRO kameralar icin tavsiye ediliyor... Digerlerine agir gelir...
Birde shark gözlük kullanirsan 4 kanal sayesinde titreme sirasinda görüntüyü manuel sabitleyebilirsin... ;)

DJI icin WUCHTEN yaaaa arastirdim Türkcesini bulamadim... Böyle agirlik gibi bir nesne takiyorsun kameraya titremeyi sifira indiriyor...
Ben bu yöntemi kullaniyorum... Lakin WUCHTEN olayi sadece GOPRO kameralar icin tavsiye ediliyor... Digerlerine agir gelir...
Birde shark gözlük kullanirsan 4 kanal sayesinde titreme sirasinda görüntüyü manuel sabitleyebilirsin... ;)

DJI dronelerde gerek yok zaten 3 kademeleri sabitliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı