5 Günlük maske dağıtıma başlamiş

Kod mod gelmedi. E-Devlet'ten sipariş ettik oda gelmedi. Vasat iş yapıyorlar. Zorunda kalsak öleceğiz resmen, Allah kimseyi düşürmesin diyelim. 🙃

Maske satışı yasak, bu arada işe gitmek mecburi ama sokağa maskesiz çıkmakta yasak, ceza yemek bahane ne olursa olsun kaçınılmaz. Verecekleri 3 gün yetecek maske elimize ulaşsa bile ki henüz ses seda yok nasıl olacak bu iş. Akıldan fikirden mantıktan zekadan uzak insanların elinde yok olup gideceğiz.

Maske satışı yasak, bu arada işe gitmek mecburi ama sokağa maskesiz çıkmakta yasak, ceza yemek bahane ne olursa olsun kaçınılmaz. Verecekleri 3 gün yetecek maske elimize ulaşsa bile ki henüz ses seda yok nasıl olacak bu iş. Akıldan fikirden mantıktan zekadan uzak insanların elinde yok olup gideceğiz.
Sizce nasıl yönetilmesi gerekirdi ?

Sokağa çıkma yasağı getirilmeli, vatandaşın her ihtiyacı karşılanmalıydı. Para olmaması benim sorunum değil. Vatandaştan binbir türlü isimle aldıkları vergileri, özelleştirmelerden cukkaladıkları paraları löp löp yerken düşüneceklerdi. Ben vergiyi bütün vatandaşlık görevlerimi bu gibi durumlarda ne haliniz varsa görün densin diye yerine getirmiyorum.

Sokağa çıkma yasağı getirilmeli, vatandaşın her ihtiyacı karşılanmalıydı. Para olmaması benim sorunum değil. Vatandaştan binbir türlü isimle aldıkları vergileri, özelleştirmelerden cukkaladıkları paraları löp löp yerken düşüneceklerdi. Ben vergiyi bütün vatandaşlık görevlerimi bu gibi durumlarda ne haliniz varsa görün densin diye yerine getirmiyorum.

Sokağa çıkma yasağı ülkeyi tamamen çıkmaza sürükleyecek. İnsanlar 2 günlük yasakta verilen tepkilerin çok daha fazlasını verecek, ülke ekonomik sıkıntıya düşecek ( zaten sıkıntıdayız bunun daha kötüsünü düşünemiyorum ). Vatandaşlardan alınan vergiler ile ayakta olan bir ülke, ben de sana katılıyorum, vergiler çok fazla ve hemen hemen her üründe %30-50 vergi veriyoruz. Şu şartları düşünün biz dışa bağımlı bir ülkeyiz ve üretmekten ziyade tüketiyoruz. Bizim diğer ülkeler ile eşteğer konuma gelebilmemiz için( yani en düşük sınıf değil de orta sınıf, tabii ki yoksa onlara yetişemeyiz) alınan vergiler gerekiyor. Ne haliniz varsa görün gibi bir şey söylenmedi, aksine bu kriz sağlık bakanımız tarafından gayet iyi yönetildi ve gereği yapıldı. Bizim insanlarımızda biraz akıl eksik olduğundan sokağa hiçbir şey takmadan aksine elini ağzına götürüp maskeymişçesine dolaşması sıkıntı. Maske şu an 32milyon insana dağıtıldı ki dağıtılmaya devam ediyor. Bizim gibi evde duran insanlara verilen bu maskeler çalışan insanlara iş yerleri tarafından veriliyor. Kısaca ben sizi haksız buluyorum bazı konularda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı