5000TL elektro gitar önerisi

astroaudd

Hectopat
Arkadaşlar gitar çalmayı ciddi bir iş haline getirmek istediğimden dolayı elimdeki ucuz 2. el gitarı kaliteli bir gitarla değiştirmek istiyorum.

Genellikle heavy metal ve rock çalmayı düşünüyorum 2. ele açığım, gitardan pek anlamadığım için size soruyorum 5000TL bütçeyle ne alabilirim? Amfim var.

Bunları önerebilirim. RG1570 bende de var, dediğiniz tarzlara yatkın ve rahat bir gitar.
Syn Gates Custom'ın arkasında ufak bir boya kalkması var, sorun olmazsa onu da düşünebilirsiniz.

Avrupa:

Anadolu:

İl sınırlaması yapınca kaliteden ödün vereceğiz sandım ama yine benzer (hatta aynı) kalitede gitarlar varmış :D Aralarından Syn Gates ile RG1570 hala favorim ama EMG'li Schecter da çok sağlam duruyor.

Öncelikle şunu söyleyeyim, EMG'li Schecter yok yukarıda. Yan tarafta kendime de gitar bakıyordum, onunla karıştırmışım. Kusura bakmayın 😅

Kastettiğim model buydu. Özelliği neydi cümlenizden ne demek istediğinizi anlamadım ancak gitardan biraz bahsetmem gerekirse:
  • Çift ses ve bir ton potansı var. Ton potansında push/pull özelliği de var, bir manyetiği bölüp single gibi kullanabiliyorsunuz yani.
  • Alıştığımız çift humbucker'lı Les Paul'lar gibi 3 yönlü manyetik switch'i var.
  • Kaliteli Grover tuner'lar kullanılmış.
  • Köprüsü floyd rose ve yine kaliteli bir köprü.
  • En önemlisi de sert tonlara yönelik iki humbucker manyetiği var. Stok halindeyse (ki sanırım öyle) köprüde full shred SH-10, sap tarafında da 59 SH-1N kullanılmış.

Öncelikle şunu söyleyeyim, Emg'li schecter yok yukarıda. Yan tarafta kendime de gitar bakıyordum, onunla karıştırmışım. Kusura bakmayın 😅

Kastettiğim model buydu. özelliği neydi cümlenizden ne demek istediğinizi anlamadım ancak gitardan biraz bahsetmem gerekirse:
  • Çift ses ve bir ton potansı var. Ton potansında push/pull özelliği de var, bir manyetiği bölüp Single gibi kullanabiliyorsunuz yani.
  • Alıştığımız çift Humbucker'lı les Paul'lar gibi 3 yönlü manyetik Switch'i var.
  • Kaliteli grover Tuner'lar kullanılmış.
  • Köprüsü Floyd rose ve yine kaliteli bir köprü.
  • En önemlisi de sert tonlara yönelik iki humbucker manyetiği var. Stok halindeyse (ki sanırım öyle) köprüde Full shred SH-10, sap tarafında da 59 sh-1n kullanılmış.

Hatırlarsanız bundan 3 4 ay önce bir konu açıp gitar amfi önerisi istemiştim o zaman da siz önermiştiniz aldığım gitarı, siz olmasanız alacak gitar bulamayıp kötü birine çok para verecektim.

Bu modeli ben de çok beğendim bunu almayı düşünüyorum, yardımlarınız için teşekkürler. Başka sorum olursa sorarım bu konu üzerinden.

Rica ederim. Başka sorunuz olursa bu mesajımdan sonra yazın ki bildirim alabileyim, yoksa göremem mesajınızı. Biraz temizlik gerektirebilir, o da ikinci el çoğu gitarda olur zaten. Müthiş gitar, şimdiden hayırlı olsun.

Usta şu gitar nasıldır bir fikir verebilir misin acaba?
Almışken çok uzun kullanacağım için sıfırlara da göz gezdiriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı