5000TL TKL klavye önerisi

Bütçe
5000TL

therukhan

Centipat
Daha fazla  
Max 5000TL'ye kadar klavye önerirseniz sevinirim. Aradığım özellikler:

1: TKL olması.
2: Switch fark etmez tok sesli bir şey veya sessiz.
3: Macro ve Media tuşları olması iyi olur TKL klavyelerde yoksa macro tuşu bulunan klavyeleri de önerebilirsiniz.
4: Bilek desteği bulunması(opsiyonel)
5: RGB bulunması.
6: Yazılımı olması sorunsuz çalışması.
7: 1-2 yıl kullanıp çöpe atmayacağım bir klavye olması iyi olur.
Aklıma gelenler şimdilik bu kadar önerilerinizi bekliyorum.
Şu an kullandığım klavye G513 karbon RGB renkleri çalışmadığı ve gecikme olduğu için değiştireceğim.

3: Macro ve Media tuşları olması iyi olur TKL klavyelerde yoksa macro tuşu bulunan klavyeleri de önerebilirsiniz.
Şu an kullandığım klavye G513 karbon RGB renkleri çalışmadığı ve gecikme olduğu için değiştireceğim.

Hocam gmk67 ile bir klavye toplamanız bu bütçede daha mantıklı. Sizin için uygunsa ne tür klavye sesinden hoşlandığınızı öğrenip öneride bulunacağım. İstmezseniz bu klavye sizi çok uzun yıllar götürür.

Akko 5075B bakabilirsiniz. Bluetoothsuz modelini(5075S) aldım geçtiğimiz hafta. Çok memnunum. Özellikle yazılımı Logitech, HyperX gibi piyasa ürünlerinden çok daha güzel. Özellikle yön ve F tuşlarının bulunması çok kullanışlı oluyor. RGB'si zaten mükemmel. Keycapler double shot çok güzel duruyor. Ve en önemlisi klavye konusunda kendini kanıtlamış bir marka.

Hocam gmk67 ile bir klavye toplamanız bu bütçede daha mantıklı. Sizin için uygunsa ne tür klavye sesinden hoşlandığınızı öğrenip öneride bulunacağım.
dediğiniz şey nasıl oluyor kısaca bilgilendirebilir misiniz.
Sorunuza gelecek olursam şuan blue sw kullanmaktayım açıkçası sesi pek hoşuma gitmiyor şu sıralar daha yumuşak bir sesi olabilir tarif etmek biraz zor geldi :D

Akko 5075B bakabilirsiniz. Bluetoothsuz modelini(5075S) aldım geçtiğimiz hafta. Çok memnunum. Özellikle yazılımı Logitech, HyperX gibi piyasa ürünlerinden çok daha güzel. Özellikle yön ve F tuşlarının bulunması çok kullanışlı oluyor. RGB'si zaten mükemmel. Keycapler double shot çok güzel duruyor. Ve en önemlisi klavye konusunda kendini kanıtlamış bir marka.
zahmet olmazsa link verebilir misiniz internete modeli yazdığımda wireless olanı çıkmıyor.

dediğiniz şey nasıl oluyor kısaca bilgilendirebilir misiniz.
Sorunuza gelecek olursam şuan blue sw kullanmaktayım açıkçası sesi pek hoşuma gitmiyor şu sıralar daha yumuşak bir sesi olabilir tarif etmek biraz zor geldi :D
Yumuşak basım ve thokcy ses için size red,white veya yellow switch öneririm. Bahsettiğim şey klavyenizi kendinizin toplaması böylece size özel ve istediğiniz gibi özelleştirilmiş bir klavyeye sahip olmanız. Bütçenize göre tabii klavye var ama özellik konusunda zaten 3000 liralıkta aynı 5000 liralıkta. Bu nedenle bi yerden sonra marka parası vermiş oluyorsunuz yani gereksiz. Ben size linkleri atacağım bu ürünleri alıp toplayabilirsiniz. Keycap konusunda kafama göre önereceğim başka sevdiğiniz tür olursa söyleyin onu öneririm.

Şu an bu keyboard case indirimde. Çoğu profosyonel klavye toplayan insan bu case'i kullanmakta. Bende size bunu öneririm. 2 kat silikon ses emici olduğu için ses yalıtımı ve ses tokluğu sağlar.
Bu switch seti en iyi switch üreticilerinden birine ait. Ve şu an en tok ses veren switchlerden biri.
Pbt keycap öneriyorum çünkü Abs den daha iyi oluyolar. Sorunuz olursa sorarsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı