500W güç kaynağı için işlemci önerisi

Klutzy337

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar elimde 500W güç kaynağı var. Sistemde;
i3 6098P
Asus Strix RX470
8 GB RAM GSkill DDR4 2133 MHz
Asus H110M Gaming anakart
1 TB HDD

Ben işlemcimi değiştirmek, yükseltmek istiyorum en fazla hangi işlemciyi alabilirim?
Düzenleme: Bazı oyunlarda dar boğaz yaşıyorum onun için işlemciye ihtiyacım var.

Son düzenleme:
İ5 6400 bile yeterli olur. Fakat daha güncel olması açısından arkadaşın dediği gibi 7400 alabilirsiniz. Bunun içinde BIOS güncellemesini yapmanız gerekir. 1500 TL işlemci için ayırmak yerine ekstradan RAM ve SSD alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzlerseniz sevinirim.

İ5 7400 ve 8gb ram ekleyin.
Paranız kalırsa bir de ssd.

İ5 6400 bile yeterli olur. Fakat daha güncel olması açısından arkadaşın dediği gibi 7400 alabilirsiniz. Bunun içinde BIOS güncellemesini yapmanız gerekir. 1500 TL işlemci için ayırmak yerine ekstradan RAM ve SSD alabilirsiniz.
Ben arkadaş için onu demiştim evet 8 gb RAM eklemeyi düşünüyorum dediğiniz gibi ayrıca SSD de ekleyebilirim dediğiniz gibi. Peki ama BIOS güncellemesini nasıl yapacağım alınca?

Asus sitesinde en güncel bios güncellemesini flash belleğe atın ve bios dan güncelleyin.
Bunun ile ilgili birçok videolar var.

Asus sitesinde en güncel bios güncellemesini flash belleğe atın ve bios dan güncelleyin.
Bunun ile ilgili birçok videolar var.
Pekala çok teşekkür ederim dediğiniz gibi i5 7400 alacağım, 8 gb RAM ekleyeceğim ve bir de SSD takacağım ayrıca siteden güncelleme yapacağım teşekkürler tekrardan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı