5600XT WattMan çökmesi

BloondyTK

Hectopat
Makaleler
1
Bir aylık sistemimde XFX RX 5600XT ekran kartımda oyuna girdiğim zaman ilk 2dk içinde oluyor, genellikle siyah ekran donma uzun süre reset atmadığı için kendim kapatıp açıyorum. WattMan ayarları sıfırlandı diye bildirim geliyor. Bazen olabiliyor bazen olmayabiliyor.

Clock: 1750MHz.
Voltaj stock: 990.
UV voltajım: 930.

Manuel fan ayarlı kullanıyorum ısınmasın diye, benim ne yapmam gerekli? Bazen beni çıldırtıyor, günde bir defa bile olsa başıma geliyor. Yazılımsal sorun mu yoksa kart mı sorunlu?

Dosya Ekleri

• IMG-20201108-WA0019.jpeg
    IMG-20201108-WA0019.jpeg
    122,2 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende yeni sürüme geçtiğimde olmuştu. 20.4.2 sürümünü dener misiniz? Çünkü bütün sürücüleri denedim, sadece 20.4.2 sürümünde sorun yaşamadım. Bir kişinin derdini de 20.4.2 önererek çözmüştüm. 20.11.2 sürümünde WattMan hatasıyla karşılaşmıştım.

Büyük ihtimalle İncehesap'tan aldığınızı tahmin ediyorum, kartı geri gönderin. Kartın aynısı bende de var, ben de her gün WattMan yediğim için garantiye gönderdim değişimini yaptılar. Benim tahminim bu kartların hatalı üretildiği yönünde.

Büyük ihtimalle İncehesap'tan aldığınızı tahmin ediyorum, kartı geri gönderin. Kartın aynısı bende de var, ben de her gün WattMan yediğim için garantiye gönderdim değişimini yaptılar. Benim tahminim bu kartların hatalı üretildiği yönünde.
Bu kartın sorunları bitmez. İmkanınız varsa satın.
Ufak bir driver değişikliği ile düzeltilebileceğine inanıyorum. WattMan hatasını yaşamış biri olarak 20.11.2 sürümünden 20.4.2 sürümüne geri dönerek çözdüm.

Bir değişiklik yaptıysanız onları sıfırlayın. Ardından en son gelen WHQL sürücüye güncelleyin. Ne kadar düzgün sürücü olursa olsun bu kartlar değerleri ile oynandığında sapıtıyor.

Geri
Yukarı