5820K 4.5Ghz overclock ayarları

Tamam geliyor. Stress test'e soktum hemen. Atıyorum ayarları hocam.

Buyrun hocam.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

hocam burdaki herşeyi aynı olarak giriyorum fakat DRAM Voltage değerleri bende 2.155 olarak çıkıyo ve kırmızı renk oluyor aynı CPU Core Voltage değerindede oluyo

DRAM Voltage RAM voltajı onunla ne alakası var acaba? Yani anakart onu neden öyle ayarlıyor. Yukardaki seçeneklere dikkat ettinizmi Fully Manuel Mod enabled. XMP'de aktif demi. BİOS'un güncel olması çok ama çok önemli. Hyper 212 ile alıyorum bu sonucu ben sizin soğutucu ile tam canavar olacak bir çözersek.

Tamam hocam benim zaten o değerler autodayken senin yaptıklarının aynı değerinde o yüzden onları aynı bıraktım şuan turbo boostda 4,5 ghz de çok teşekkür ederim .

Şuanda pc 36 derecede iyi diye düşünüyorum .

Ne demek hocam. Hocam CPU-Z indirip onun Benchmark'ında aldığı puanları yazarmısın? İşiniz yoksa merak ettim. Aynısını mı alıyoruz. Ben BİOS'dan max CPU temp'ide 100 şeklinde ayarladım. Sonuçta Hyper212 ne olur ne olmaz.:aşk:

tamam hocam benim zaten o değerler autodayken senin yaptıklarının aynı değerinde o yüzden onları aynı bıraktım şuan turbo boostda 4,5 ghz de çok teşekkür ederim

Şuanda pc 36 derecede iyi diye düşünüyorum
Cümle sonlarına nokta koyunda hocam forum kuralları gereği boşuna ban yemeyin. Baş harfler falan büyük olsun.

DRAM Voltage RAM voltajı onunla ne alakası var acaba? Yani anakart onu neden öyle ayarlıyor. Yukardaki seçeneklere dikkat ettinizmi Fully Manuel Mod enabled. XMP'de aktif demi. BİOS'un güncel olması çok ama çok önemli. Hyper 212 ile alıyorum bu sonucu ben sizin soğutucu ile tam canavar olacak bir çözersek.

Hocam aslında biosda 5,2 ghzye çıkarabilirim ama iyi anlamadığım için yapmak istemiyorum .

Hocam 4.8 üzerine 2V ile çıkmıyor. Benim CPU 4.3'e kadar voltajsız çıkmıştı. Ondan sonra doymuyor voltaja. Başta her yaptığım şey için güncelliyordumda sonra baktım forumda pek 5820K yok ondan bıraktım burayı güncellemeyi. Sizin sorunuz olursa direk yazın elimden geldiğince buradayım. Bu arada 5.2 Dünya rekoru.(y)

Ne demek hocam. Hocam CPU-Z indirip onun Benchmark'ında aldığı puanları yazarmısın? İşiniz yoksa merak ettim. Aynısını mı alıyoruz. Ben BİOS'dan max CPU temp'ide 100 şeklinde ayarladım. Sonuçta Hyper212 ne olur ne olmaz.:aşk:

Cümle sonlarına nokta koyunda hocam forum kuralları gereği boşuna ban yemeyin. Baş harfler falan büyük olsun.

Performance Test 8.0 da 6516.9 aldı . CPU Mark ise 16797

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı