6 aydır vücut geliştirme yapıyorum ama hala vücudum istediğim halde değil

Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba. Yaşım 15, boyum 1.80. başlıktan da anlaşılacağı üzere 6 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Kanatlarım belirginleşti, göğüslerim irileşti, omuzlarım genişledi; ancak hala istediğim fiziğe ulaşamadım. Çevremdeki insanlar 2-3 ay gibi kısa sürelerde benim vücudumdan 2 kat daha iyisine ulaştılar. Neyi yanlış yapıyorum?

Bunun birçok sebebi olabilir yanlış beslenme geç ergenlik uzun boydan kaynaklı kilo almada zorlanma gibi.

Günlük protein ihtiyacımı karşılamaya özen gösteriyorum. Beslenme için yeterli olmaz mı?

Bunun birçok sebebi olabilir yanlış beslenme geç ergenlik uzun boydan kaynaklı kilo almada zorlanma gibi.

Ayrıca spora başladığım zaman 64 kiloydum, şu anki kilom 76.

62 kilodan 83 e çıktım 1 yılda hala istediğim fizikte ve kütlede değilim. 2-3 ayda vücut yaptılar demişsin böyle bir şey mümkün değil bence biraz abartmışsınız.

Anladım hocam ağırlıklarım biraz yavaş arttı bunun ile bir alakası olabilir mi? Eğer varsa ağırlıklarımı hızlı arttırmak için ne yapabilirim
bence ağırlıklarını yavaş artırman daha iyi.
şuan daha ergenliğin bitmediği için kemiklerin gelişiyor hala aynı zamanda yüksek ağırlıkta sakatlanma riskin artıyor

Geri
Yukarı