6 GB VRAM 1080P için yeterli mi?

Bütçe
6GB
Bazı oyunlar 10GB VRAM kullanıyor. O zaman 6 GB yetersiz kalmıyor mu?

Bende 1650S var gördüğün gibi altta paylaşılan bellek var, yani 8 GB RAM kullanabilir GPU.
1610030881177.png

Bende 1650S var gördüğün gibi altta paylaşılan bellek var, yani 8 GB RAM kullanabilir GPU.
Eki Görüntüle 822344

O tam öyle işlemiyor diye biliyorum hocam. R7 240 kullanıyordum 2 ay önce. Kart 2 GB fakat 5 GB olarak gözüküyordu paylaşılan bellek. Şu an bende 1650S kullanıyorum ve o bellek öyle kullanılamıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada mesela. 1080P de 10GB VRAM kullanıyor.

Oyunlar veya 3D programlar VRAM bol ise bol keseden kullanır :D , Windows'da öyle RAM çok ise bol keseden RAM kullanır.

İnşaallah vram ne kadar yüksek ise oyun o kadar kasmaz düşüncesinde değilsinizdir. 8GB'den bahsedince söyleme ihtiyacı duydum. O kart 8GB olsa ne olur olmasa ne olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu en iyi ekran kartıyla değerlendirme yapmış Resident Evil 3 en iyi ayarlarda 4 GB VRAM sahip ekran kartıyla oynadım sıkıntısız.

Burada büyük ihtimalle 10 GB'ın bir kısmı RAM'den alınıyor. Eğer 16 veya 32 GB RAM'li bir sistem varsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı