6 günlük solo RX 590 8 GB Ethereum mining sonuçları

sukarge

Centipat
Katılım
15 Haziran 2019
Mesajlar
83
RX590 ekran kartım ile maximum sıcaklık 55, güç tüketimi 90W, 30mh/s Ethereum kazıyorum. Sizce devam etmeli miyim? GPU oyuna kıyasla ne derecede bir zarar görebilir?
 

Muiestyfa

Picopat
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
357
RX590 ekran kartım ile maximum sıcaklık 55, güç tüketimi 90W, 30mh/s Ethereum kazıyorum. Sizce devam etmeli miyim? GPU oyuna kıyasla ne derecede bir zarar görebilir?
Değerlerin güzel devam et derim ben. Mining stabil çalıştırıyor ayrıca sadece ekran kartına yük biniyor diğer bileşenler minimum çalışıyor. Yani oyunun tam aksine inişli çıkışlı yüksek kullanım yerine stabil ve sabit kullanım.
 

Hobarey

Centipat
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
12
Mining denemem sonucu paylaşıyorum ki mining sisteme zarar verir mi sorusuna cevap olsun.

10 Gün %60 fan 53 derece sabit ısıda, 1250 Mhz 950mV, Bellek Zamanlama Seviyesi 2 2200 / 975 mV stabil değerlerde 70w güç çekerek çalıştırdığım halde, ekran kartının fanından ses gelmeye başladı. Mining testini bitirip, sistemi normal otomatik ayarlarına döndürdükten sonra, oyun esnasında bilgisayar aniden kapanmaya başladı. Pek çok farklı test yaptıktan sonra sorunun güç kaynağında olduğunu fark ettim ve güç kaynağını değiştirdim. Şuan kapanmalar durdu ancak ekran kartının fanından %80 fan yükünde tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Sevgili arkadaşlar, bu konuda tartışmanıza bile gerek yok. Mining sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da yükleniyor ve kaliteli 2 senelik bir güç kaynağı kullanmama rağmen zarar verdi. Sonuç olarak, mining bilgisayara zarar veriyor, oyundan daha da fazla veriyor. Üstelik sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da dolaylı olarak hdd gibi parçalara da zarar veriyor. Tek ekran kartıyla çok az bir kazancı var. Sistemi yorduğunuza değmez.
Not: Piyasada güç kaynağı sıkıntısı da mevcut. her aradığınız güç kaynağını bulamıyorsunuz. Seasonic 850W aldım ve sorun düzeldi. Eski güç kaynağım da Cooler Master nwe 750W idi.
 

RealOmer

Decapat
Katılım
19 Haziran 2018
Mesajlar
416
Makaleler
1
Mining denemem sonucu paylaşıyorum ki mining sisteme zarar verir mi sorusuna cevap olsun.

10 gün %60 fan 53 derece sabit ısıda, 1250 MHz 950mv, bellek zamanlama seviyesi 2 2200 / 975 mv stabil değerlerde 70W güç çekerek çalıştırdığım halde, ekran kartının fanından ses gelmeye başladı. Mining testini bitirip, sistemi normal otomatik ayarlarına döndürdükten sonra, oyun esnasında bilgisayar aniden kapanmaya başladı. Pek çok farklı test yaptıktan sonra sorunun güç kaynağında olduğunu fark ettim ve güç kaynağını değiştirdim. Şu an kapanmalar durdu ancak ekran kartının fanından %80 fan yükünde tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Sevgili arkadaşlar, bu konuda tartışmanıza bile gerek yok. Mining sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da yükleniyor ve kaliteli 2 senelik bir güç kaynağı kullanmama rağmen zarar verdi. Sonuç olarak, mining bilgisayara zarar veriyor, oyundan daha da fazla veriyor. Üstelik sadece ekran kartına değil, güç kaynağına da dolaylı olarak HDD gibi parçalara da zarar veriyor. Tek ekran kartıyla çok az bir kazancı var. Sistemi yorduğunuza değmez.
Not: Piyasada güç kaynağı sıkıntısı da mevcut. Her aradığınız güç kaynağını bulamıyorsunuz. Seasonic 850W aldım ve sorun düzeldi. Eski güç kaynağım da Cooler Master nwe 750W idi.

Güldürdün arkadaş Radeon'dan sistemleri geri alman lazım ayrıca minnigten direk çıkılıp oyuna girilmez mümkünse bir restart ve soğumasını bekle kaç yıldır mining yapıyorum performanslar hep aynı değişmedi bile.
 

Hobarey

Centipat
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
12
m ayrıca minnigten direk çıkılıp oyuna girilmez mümkünse bir restart ve soğumasını bekle kaç
Yazdığım metinden kazımın hemen ardından oyuna girdiğim sonucu çıkarman da beni güldürdü. Yazdığım uydurma bir olay değil, aklında soru işareti olanlar için gerçek bir sonucu paylaştım. Ayrıca performansta değişim olmadı savını da yetersiz buluyorum. Bir değişim olmasa insanlar mining yapılan kartlarını almaktan çekinmez, ikinci el sitelerinde "bu ekran kartı ile mining yapılmamıştır" ibaresi de olmaz. Kullanıcıları geçtim, bu parçaların tedarikini yapan köklü firmaların sitelerinde sence şuan neden "MINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir." ibaresi var? Üretici bile bunun zarar vereceğini kabul etmiş.
 

RealOmer

Decapat
Katılım
19 Haziran 2018
Mesajlar
416
Makaleler
1
Yazdığım metinden kazımın hemen ardından oyuna girdiğim sonucu çıkarman da beni güldürdü. Yazdığım uydurma bir olay değil, aklında soru işareti olanlar için gerçek bir sonucu paylaştım. Ayrıca performansta değişim olmadı savını da yetersiz buluyorum. Bir değişim olmasa insanlar mining yapılan kartlarını almaktan çekinmez, ikinci el sitelerinde "bu ekran kartı ile mining yapılmamıştır" ibaresi de olmaz. Kullanıcıları geçtim, bu parçaların tedarikini yapan köklü firmaların sitelerinde sence şu an neden "mınıng amaçlı kullanılan ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir." ibaresi var? Üretici bile bunun zarar vereceğini kabul etmiş.

Düzgünce yapılmazsa her şey zarar verebilir.
 
Yukarı