600 TL'ye oyun için VA panel mi IPS panel mi?

dogukanavci0

Hectopat
Merhaba, monitör için 600 TL bütçem var. Daha önce açtığım konuda Acer EK220QAbi, Everest M-335 bu iki monitör önerildi. Bir de ben araştırırken böyle bir ürün buldum Everest M-235. İlk yazdığım iki monitörden Acer'ın VA ekran olduğu yazıyor. M-335'de hangi paneli kullandığı yazmıyor. Benim bulduğum monitörün ise IPS ekran olduğu yazıyor. Bu konu hakkında çok bilgim yok. Sorum şu oyun için siz hangi ekranı hangi nedenle ve bu monitörler arasından veya varsa alternatif olarak hangi monitörü önerirsiniz?

Bu bütçeye monitör almanızı tavsiye etmem ancak alacaksanız da bu bütçe için IPS panel öneririm. En azından daha iyi renkler görürsünüz.

Everest ürünleri almayın. Bütçenize göre Acer EK220Q iyi bir tercih olur.
Bu bütçeye monitör almanızı tavsiye etmem ancak alacaksanız da bu bütçe için IPS panel öneririm. En azından daha iyi renkler görürsünüz.
600 TL bütçeye kaliteli IPS panel monitörler yok. En az 1000 TL baymak lazım.

Bu bütçe ile çok yüksek beklenti içinde değilim. Yalnızca dönüştürücü ile kullandığım 900P VGA monitörümden HDMI 1080P bir monitöre geçip hem işlemci üzerindeki yükü bir nebze azaltıp hem de bir tık daha kaliteli görüntü alma niyetindeyim.

Merhaba, monitör için 600 TL bütçem var. Daha önce açtığım konuda Acer EK220QAbi, Everest M-335 bu iki monitör önerildi. Bir de ben araştırırken böyle bir ürün buldum Everest M-235. İlk yazdığım iki monitörden Acer'ın VA ekran olduğu yazıyor. M-335'de hangi paneli kullandığı yazmıyor. Benim bulduğum monitörün ise IPS ekran olduğu yazıyor. Bu konu hakkında çok bilgim yok. Sorum şu oyun için siz hangi ekranı hangi nedenle ve bu monitörler arasından veya varsa alternatif olarak hangi monitörü önerirsiniz?
Aslında görüntü kalitesi olarak IPS biraz daha iyidir, gecikme olarak ise VA biraz daha iyidir. Everest monitörü açıkçası önermem. Kullanılan panel kalitesinden ve ölü piksel çıkarsa verecekleri garantiden şüpheliyim. Bence Acer olanı alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı