600TL civarına kasa önerisi

Tekrardan beklentilerin boşa çıkması yerine yerinde olsam biraz daha para biriktirip Be Quiet 500DX almaya çalışırdım. Ancak o zaman bariz fark göreceğini düşünüyorum.

TD500 modelini biraz araştırdım bayağı hoşuma gitti. İndirimle 600TL'ye kadar düşerse alırım büyük ihtimalle. Sizin dediğiniz kasayı da not aldım alternatif olarak alabilirim.

Tipi biraz değişik geldi ve bir kez alacağım için iyi bir model almayı düşünüyorum.

ATX üstü Anakartlar için bile destek veriyor. Bu açıdan gerçekten ferah. Derin bir yapısı da var. Ön tarafta 2 adet 20 cm fan çok güzel bir ayrıntı. Ben normalde Cooler Master Master Case H500 istiyordum ama fiyatları çok arttı. Bu tarz önden de iyi hava veren kasalar avantajlıdır.

Kasa alırken nasıl seçim yapmalıyız? Öncelikle bunu iyi bilmek gerekiyor. Genelde ilk bakışta estetik duruşunun olmasını istiyoruz. İkincisi sessiz olmasını isteriz. Burada kullanılan fanların kalitesi çok önem arz ediyor. Buna göre iyi soğutmasını da isteriz. Bu da hem fanların hemde kasanın hava akışının ne kadar iyi olduğuyla ilgili olsa gerek.

Sonrasında malzeme kalitesi, toz filtreleri, kasa içi düzenleme kolaylığı gibi bazı seçenekler dahil oluyor olmalı.

Bana hitap eden kasa sayısı çok azdır. Fiyatların da gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. Bazen beğendiğim bir kasaya keşke RGB fanlar olmasa da şu kadar daha ucuz olsa alırdım diyebiliyorum.

Kasa alırken nasıl seçim yapmalıyız? Öncelikle bunu iyi bilmek gerekiyor. Genelde ilk bakışta estetik duruşunun olmasını istiyoruz. İkincisi sessiz olmasını isteriz. Burada kullanılan fanların kalitesi çok önem arz ediyor. Buna göre iyi soğutmasını da isteriz. Bu da hem fanların hem de kasanın hava akışının ne kadar iyi olduğuyla ilgili olsa gerek.

Sonrasında malzeme kalitesi, toz filtreleri, kasa içi düzenleme kolaylığı gibi bazı seçenekler dahil oluyor olmalı.

Bana hitap eden kasa sayısı çok azdır. Fiyatların da gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. Bazen beğendiğim bir kasaya keşke RGB fanlar olmasa da şu kadar daha ucuz olsa alırdım diyebiliyorum.

Aynen çok haklısınız. Malum fiyatlarda sıkıntılı. Benim başta belirttiklerime göre bir kasa önerebilir misiniz? Bütçemi 800TL'ye kadar çıkarttım.

Aynen çok haklısınız. Malum fiyatlarda sıkıntılı. Benim başta belirttiklerime göre bir kasa önerebilir misiniz? Bütçemi 800TL'ye kadar çıkarttım.

Öneri yapmak kolay değil. Bu aralar ben de kasa arayışına girdim. Şimdilik acelem yok ama en azından biraz konuya hakim olmak ve araştırmak lazım ki alacağım zaman hiç bilmiyor olmayayım :)

Başta belirttiğiniz kasalar içinden şu ikisini direk elerdim. O kadar kötü görünüyor bana göre tabi. Dediğim gibi ilk bakışta estetik olarak kişiye hitap etmeli. Çünkü artık RGB olayı da isteniyorsa muhtemelen kasayı göz önünde bir yere koyacağız. Belki geniş masamız varsa masa üstüne. Bu açıdan süper iyi soğutan ve sessiz bir kasa olsa bile bize çirkin görünen bir kasayı almak istemeyiz :)

-Dark Guardian
-Aerocool Aero One Eclipse

Şu 2 model ise fena durmuyor.

Cooler Master MB511 veya MB520'yi beğeniyorum. Daha iyi soğutma için mesh olanları öneriyorlar. Ama fiyatları genelde yüksek veya illa PSU'lu modelleri var. Uygun fiyatlı bulursanız yazarsanız sevinirim.

Phanteks 400A D-RGB Gamers Nexus'a göre soğutması, sessizliği iyi görünüyor ama malzeme kalitesi biraz düşük gibi. Bu durumda fanlar ne kadar kaliteli bilemiyorum. Fiyat performans ürünü olabilir belki. Açıkçası görüntüsü hiçte fena durmuyor. Mesh arkasındaki RGB de pek etkisiz gibi duruyor.

Açıkçası bu konuda biraz kararsızım. Bazen RGB fan olmasın ama fanları sessiz ve iyi soğutsun istiyorum. Aslında fanların RGB olmayıp kasa içini iyi ışıklandırsam bana yeterli olur gibime geliyor.

Bu açıdan Be Quiet! Pure Base 500DX farklı RGB yapısıyla güzel duruyor ama hem fiyat yüksek gibi hem de ön paneli herkese hitap edecek gibi görünmüyor. Ama 3 adet Pure Wings 2 140mm fan kullanmaları çok iyi.

Be Quiet! Pure Base 500 fiyat olarak iyi duruyor. 2 tane Pure Wings 2 140mm fan kullanmışlar. Ancak önde 1 tane fan yeterli değil. 1 tane daha alsak 100 lira civarına geliyor kargoyla birlikte. Ama kasanın önü kapalı ve mesh kadar iyi hava akımı olmayacaktır. Ayrıca buzdolabı gibi ön paneller de pek hitap etmiyor gibi. Belki kasanın içini iyi ışıklandırırsak kurtarır bilemiyorum :)

Cooler Master TD500'un ön paneli bana pek hitap etmiyor. Ayrıca PSU için kötü bir toz filtresi kullanmışlar. Görselini yolladım.

Cooler Master MasterCase H500 güzel görünüyor. Ön paneli hem mesh hem akrilik olarak değiştirilmesi süper olmuş. Ancak maalesef fiyatı pahalı :(

Kısacası benim de kafam karışık :)

Screenshot_13.png

Son düzenleme:
Öneri yapmak kolay değil. Bu aralar ben de kasa arayışına girdim. Şimdilik acelem yok ama en azından biraz konuya hakim olmak ve araştırmak lazım ki alacağım zaman hiç bilmiyor olmayayım :)

Başta belirttiğiniz kasalar içinden şu ikisini direk elerdim. O kadar kötü görünüyor bana göre tabii. Dediğim gibi ilk bakışta estetik olarak kişiye hitap etmeli. Çünkü artık RGB olayı da isteniyorsa muhtemelen kasayı göz önünde bir yere koyacağız. Belki geniş masamız varsa masaüstüne. Bu açıdan süper iyi soğutan ve sessiz bir kasa olsa bile bize çirkin görünen bir kasayı almak istemeyiz :)

-Dark Guardian.
-Aerocool Aero One Eclipse.

Şu 2 model ise fena durmuyor.

Cooler Master MB511 veya MB520'yi beğeniyorum. Daha iyi soğutma için mesh olanları öneriyorlar. Ama fiyatları genelde yüksek veya illa PSU'lu modelleri var. Uygun fiyatlı bulursanız yazarsanız sevinirim.

Phanteks 400A D-RGB gamers Nexus'a göre soğutması, sessizliği iyi görünüyor ama malzeme kalitesi biraz düşük gibi. Bu durumda fanlar ne kadar kaliteli bilemiyorum. Fiyat performans ürünü olabilir belki. Açıkçası görüntüsü hiçte fena durmuyor. Mesh arkasındaki RGB'de pek etkisiz gibi duruyor.

Açıkçası bu konuda biraz kararsızım. Bazen RGB fan olmasın ama fanları sessiz ve iyi soğutsun istiyorum. Aslında fanların RGB olmayıp kasa içini iyi ışıklandırsam bana yeterli olur gibime geliyor.

Bu açıdan Be Quiet! Pure base 500DX farklı RGB yapısıyla güzel duruyor ama hem fiyat yüksek gibi hem de ön paneli herkese hitap edecek gibi görünmüyor. Ama 3 adet Pure wings 2 140mm fan kullanmaları çok iyi.

Be Quiet! Pure base 500 fiyat olarak iyi duruyor. 2 tane Pure wings 2 140mm fan kullanmışlar. Ancak önde 1 tane fan yeterli değil. 1 tane daha alsak 100 lira civarına geliyor kargoyla birlikte. Ama kasanın önü kapalı ve mesh kadar iyi hava akımı olmayacaktır. Ayrıca buzdolabı gibi ön paneller de pek hitap etmiyor gibi. Belki kasanın içini iyi ışıklandırırsak kurtarır bilemiyorum :)

Cooler Master TD500'un ön paneli bana pek hitap etmiyor. Ayrıca PSU için kötü bir toz filtresi kullanmışlar. Görselini yolladım.

Cooler Master Master Case H500 güzel görünüyor. Ön paneli hem mesh hem akrilik olarak değiştirilmesi süper olmuş. Ancak maalesef fiyatı pahalı :(

Kısacası benim de kafam karışık :)

Eki Görüntüle 607820

Vaktini ayırıp yardımcı olduğun için sağ ol. Baya detaylı yazmışsın☺.Sanırım dediğin modellerden birini alacağım. Uygun fiyata bulursam buraya yazarım.

Geri
Yukarı