70.000 TL bilgisayar toplama

Bütçe
70000
Bu sistem atılan bütün sistemleri havada kadara kapar.
Arkadaş Intel sistem istiyor.

@Tadashi00

Son düzenleme:
Arkadaş Intel sistem istiyor.

@Tadashi00

Bu kadar parayı ölü sokete yatırmak kadar saçma bir şey yok, boşuna almasın. Ayeıca hocam 4090-13700kf daha iyi olmaz mı?

Attığım sisteme bakabilirsiniz. Intel için özel bir sebebiniz var mı?

Attığınız sistemi gördüm güzelmiş fakat aklıma takılan bir nokta var attığınız kasa 480mm işlemci soğutucu ile uyumsuz mu yoksa bilerek mi onu seçtiniz.
Ayrıca Intel istememin belli bir sebebi yok normalde bu bilgisayarı arkadaşıma toplayacağım o Intel istedi diye illa onu yazmıştım eğer fikrini değiştirebilirsem AMD almayı bende isterim testlerde gördüğüm kadarı ile AMD'nin oyun performansı Intel işlemcilere göre daha iyi diye biliyorum ayrıca attığınız ekran kartının öbür taraftaki karşılığı sizce var mıdır yoksa en üst seviye olarak o mu olur ayrıca attığınız ekran kartı çok abartı değil midir sizce de?

@Tadashi00 kullanım amacınız nedir?
Monitörünüz var mı?
Anladığım kadarıyla 70K ya kadar bütçe var fakat işinizi görecek her türlü sisteme açıksınız.
Bu noktada kullanım amacınız, beklentiniz ve uzun süreli kullanım isteyip istememeniz önemli.

Attığınız sistemi gördüm güzelmiş fakat aklıma takılan bir nokta var attığınız kasa 480mm işlemci soğutucu ile uyumsuz mu yoksa bilerek mi onu seçtiniz.
Ayrıca Intel istememin belli bir sebebi yok normalde bu bilgisayarı arkadaşıma toplayacağım o Intel istedi diye illa onu yazmıştım eğer fikrini değiştirebilirsem AMD almayı bende isterim testlerde gördüğüm kadarı ile AMD'nin oyun performansı Intel işlemcilere göre daha iyi diye biliyorum ayrıca attığınız ekran kartının öbür taraftaki karşılığı sizce var mıdır yoksa en üst seviye olarak o mu olur ayrıca attığınız ekran kartı çok abartı değil midir sizce de?

Attığım parçalar birbiri ile uyumlu sorun olmaz Intel'le AMD'nin eşit segmentte (7600X vs 13600K) oyun performansı birebir eşit ama AMD daha ucuz ve soket desteği var. Duruma göre 39-40K'ya 7600X 4070 Ti'de toplanabilir.

Bütçe 70.000 diye tamamını kullanmak zorunda değilsiniz monitör ekleyebilirsiniz, 4070 TI makul olduğunu düşünüyorum.
Aynısını ben de dedim fakat bir şey çıkıp bana böyle dedi : Yazım kurallarını öğren ilk önce, bu bütçe varken 4070 Ti sistem toplamak mantıksız diyorum. 4070 Ti koyup 30K'ya da sistem topla 70K'ya da önemli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı