75Hz vs 144Hz

İkinci ekran olmak için biraz fazla büyük hocam. Bunu köye falan götürürüm büyük ihtimal :D
Yani size kalmış :D Birde alırken 1ms olmasına ve ekran kartının desteklediği girişlerden olduğundan emin ol sonra çevirici alıpta çalışmama gibi derdi olmasın. Piyasada ki 3 çeviriciden 2 si ya çalışmıyor yada performans kaybı yaşatıyor. Son olarak artık kutu içeriklerinden monitör kabloları çıkıyormu bilmiyorum ama eğer çıkmıyorsa yanına kaliteli kablo al sonra eski kablo kullanıpta 1ms yerine 30ms falan oynama :)
Monitörü aldığında sağ tıklayıp=
1613906774382.png
burada 144hz'yi seçmeyi unutursan 75hz olarak kullanıyorsun :) unutma seçmeyi benim windows 8.1olduğu için bulamadım windows 10'da gösterdiğim yerin içinde direkt kolayca seçebilirsin 👍

Yani size kalmış :D Birde alırken 1ms olmasına ve ekran kartının desteklediği girişlerden olduğundan emin ol sonra çevirici alıpta çalışmama gibi derdi olmasın. Piyasada ki 3 çeviriciden 2 si ya çalışmıyor yada performans kaybı yaşatıyor. Son olarak artık kutu içeriklerinden monitör kabloları çıkıyormu bilmiyorum ama eğer çıkmıyorsa yanına kaliteli kablo al sonra eski kablo kullanıpta 1ms yerine 30ms falan oynama :)
Monitörü aldığında sağ tıklayıp=
Eki Görüntüle 889198 burada 144hz'yi seçmeyi unutursan 75hz olarak kullanıyorsun :) unutma seçmeyi benim windows 8.1olduğu için bulamadım windows 10'da gösterdiğim yerin içinde direkt kolayca seçebilirsin 👍
Şuan bir bütçem yok zaten hocam. Belki 1-2 ay sonra alırım.

İstiyorsan 100000HZ monitör çıksın. O değerin altına düştüğü zaman illa ki kasma hissedeceksin.
“Kasma” hissetmek için uzun süreli yüksek hz/fps’e tanık olmak gerek. Örneğin bir saat 144 FPS oyun oynayıp sonrasında sabit 60 FPS video izlemek gibi. 360Hz monitörde bile sabit 60 FPS görmek akıcılığı bozmaz.

Geri
Yukarı