7700K yerine 6600K almalı mıyım?

SupremeMaster

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Okuyan işsiz
Selamlar, i7 7700K ve 1070'li bir sistem toplamayı düşünüyorum ve soğutucu için fazla bütçem yok. Akasa venom veya Hyper 212 almayı düşünüyorum. Fakat mart gibi patlak veren 7700K ısınma sorunları gözümü korkuttu ve acaba 6700K mı alsam demeye başladım. Konudaki yorumlarınız nelerdir ve eğer 6700K al derseniz anakartın çipsetini geleceğe yatkın olsun diyerek Z270 olarak tutmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamın sorduğu soruya 1 kişi bile cevap vermiyor. Hemen efendim Ryzen alın Ryzen alın önce sorulan soruya cevap verin beyler tutturdunuz bir Ryzen gidiyorsunuz. Sanki İntel dün girdi piyasaya.
Haklısınız. Keşke siz verseydiniz cevabı(!)

Konu başlığı ile konu içeriği farklı. 7700K ile 6600K kıyaslamak olmaz. Eğer 6700K ile 7700K arasaında seçim yapmak istiyorsa; performans bakımından biraz daha iyi ve daha güncel olan 7700K alınabilir. Fakat bunların hepsindan daha hesaplı duruma gelen ve performans bakımından daha iyi olan Ryzen önerdik.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı