775 Pin İşlemci Önerisi

umvtdeniz

Hectopat
Ben idareten Intel Xeon E5420 işlemci aldım fakat yetersiz kalıyor. RX 460 4 GB ekran kartı yanına takabileceğim en sağlam 775 pin işlemci nedir?

Ben idareten Intel Xeon E5420 işlemci aldım fakat yetersiz kalıyor. RX 460 4 GB ekran kartı yanına takabileceğim en sağlam 775 pin işlemci nedir?

E5450 alın. Sonra da FSB değerini çok yükseltin. Bildiğime göre Xeon işlemciler ısınmamalarıyla tanınır. Sizde basın FSB'yi 3.60GHz'de çalıştırın. Yetmeme gibi bir derdiniz kalmaz.

Şimdi size 2 3 soru yönelteceğim ona göre almanız gereken işlemciyi size söyliyeyim.

Öncelikle ekran kartı olarak hangi kartı almayı düşünüyorsunuz. GTX 750 Ti son mu yoksa daha üstü bir kart alırım der misiniz?

Soğutucu için bütçe ayırabilirsi misiniz?

Oynayacağınız oyunlar genel olarak nelerdir?

Hemem Q serisi al Xeon al demek yanlıştır. Kullanıcıya göre ve nasıl kullanacağına göre değişir.

Şimdi size 2 3 soru yönelteceğim ona göre almanız gereken işlemciyi size söyliyeyim.

Öncelikle ekran kartı olarak hangi kartı almayı düşünüyorsunuz. GTX 750 Ti son mu yoksa daha üstü bir kart alırım der misiniz?

Soğutucu için bütçe ayırabilirsi misiniz?

Oynayacağınız oyunlar genel olarak nelerdir?

Hemem Q serisi al Xeon al demek yanlıştır. Kullanıcıya göre ve nasıl kullanacağına göre değişir.

Hocam ASUS RX 460 4 GB ekran kartına sahibim. Soğutucuya bütçe ayırabilirim bana maksimum performans versin yeter. Oynayacağım oyun PUBG falan oynamak istiyorum.
Modlu BIOS doğru soketten kesilmesi yanlış CPU ya bant atılıyor.
Ve çentik açılıyor.

Elindeki işlemci zaten 771'lerin iyisi denilebilir.
775 soketlerde zaten sınır var.
Q serisi 9550 en son nokta
Tabii anakartının desteğini kontrol etmen lazım.
Modlu olarak kullanabileceğim işlemciler de olur.Modlusunu bulurum sorun değil.Yeter ki fazla performans alayım.
Modlu BIOS atılabiliyor. Bir de soketten bir parça kesiliyor. Arkadaş zaten yapmış sadece daha üst bir Xeon işlemci istiyor.

Xeon olması fark etmez. İşlemci son performansı yaşatsın bana yeter.İşlemci bazlı oyunlarda eksik kalıyor gibi hissediyorum.
B
E5450 alın. Sonra da FSB değerini çok yükseltin. Bildiğime göre Xeon işlemciler ısınmamalarıyla tanınır. Sizde basın FSB'yi 3.60GHz'de çalıştırın. Yetmeme gibi bir derdiniz kalmaz.
Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum detaylı bir anlatımı var mıdır ?

Hocam ASUS RX 460 4 GB ekran kartına sahibim. Soğutucuya bütçe ayırabilirim bana maksimum performans versin yeter. Oynayacağım oyun PUBG falan oynamak istiyorum.

Anladım o zaman E5450 yanına ise Snowman M.200 alabilirsiniz. Uyguna gelir sizin için. Ayrıyeten o ekran kartını tam olarak besleyebilmesi için ise 3.35 gibi bir değere o.c yapmanız gerekecek.

Bunun için ayrı bir konu açıp beni etiketlemeniz yeterli yardımcı olurum.

Anladım o zaman E5450 yanına ise Snowman M.200 alabilirsiniz. Uyguna gelir sizin için. Ayrıyeten o ekran kartını tam olarak besleyebilmesi için ise 3.35 gibi bir değere o.c yapmanız gerekecek.

Bunun için ayrı bir konu açıp beni etiketlemeniz yeterli yardımcı olurum.

Tamamdır, teşekkür ederim. Size ulaşabileceğim bir Discord adresi var mıdır acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı