8 GB RAM daha alsak performans artar mı?

Arkadaşlar sistemim Ryzen 5 5500 RTX2060 ve 8 GB RAM. Ben bu 8'in yanına bir 8 GB daha RAM atsam ve Dual channel yapsam oyunlarda bir FPS artışı görür müyüm? Sizce 16 GB RAM yapmalı mıyım?

Görev Yöneticisi'nden ya da 3. part uygulamalarla sistemi izleyebilirsin. Hangisi darboğaz yapıyorsa onu yükseltmek senin net dermanın olacaktır bence.

Arkadaşlar sistemim Ryzen 5 5500 RTX2060 ve 8 GB RAM. Ben bu 8'in yanına bir 8 GB daha RAM atsam ve Dual channel yapsam oyunlarda bir FPS artışı görür müyüm? Sizce 16 GB RAM yapmalı mıyım?
Şuan bile 16 GB ram hemen hemen uçta 1080P için biraz daha ömrü var . Durumlar böyleyken nasıl 8 GB ram ile dayanabiliyorsunki? Bence kesinlikle 16 yap. Bazı oyunlarda herşeyi fulliyip 19 GB ram aldığını gördüm ama 1440P'de . Yani şuan tüm sistemler minimum 16 GB ram olmalı.

Tamam arkadaşlar cevap yazan herkese teşekkür ederim. En iyisi bir 8 daha alayım.

Şu an bile 16 GB RAM hemen hemen uçta 1080p için biraz daha ömrü var. Durumlar böyleyken nasıl 8 GB RAM ile dayanabiliyorsunki? Bence kesinlikle 16 yap. Bazı oyunlarda her şeyi fulleyip 19 GB RAM aldığını gördüm ama 1440P'de. Yani şu an tüm sistemler minimum 16 GB RAM olmalı.

Hocam bir de farklı MHz RAM kullansam bir sorun çıkarır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı