8 GB RAM'li MacBook Air M1 alınır mı?

CivanDemir

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bütçemi çok fazla zorlamak istemediğimden ötürü 8 GB'lık versiyonunu almak istiyorum ama YouTube'da genelde gömüyorlar, 16 GB öneriyorlar. Fakat ben render almayacağım. Günlük kullanım için alıyorum. Bunun için de inceleme yapan kimse yok. Sizin aranızda deneyimleyenler var mı? Normal gündelik kullanımda takılmalar falan oluyor mu?

Arkadaşlar bütçemi çok fazla zorlamak istemediğimden ötürü 8 GB'lık versiyonunu almak istiyorum ama YouTube'da genelde gömüyorlar, 16 GB öneriyorlar. Fakat ben render almayacağım. Günlük kullanım için alıyorum. Bunun için de inceleme yapan kimse yok. Sizin aranızda deneyimleyenler var mı? Normal gündelik kullanımda takılmalar falan oluyor mu?

Aslında render almayacaksanız, bilgisayarı yüke sokmiyacaksanız bence günlük kullanım için gerek yok. Windows bilgisayar işinizi daha çok görür.

8GB M1 Air ile 5-6 tane docker container çalışır durumdayken mobil ve web geliştirme yapıyorum. Ayrıca günlük kullanımımı da bu cihaz ile yapıyorum. Hiç bir sorun/yavaşlık ile karşılaşmıyorum. BeachBall çok çok çok aşırı nadir çıkıyor.
Eğer siz normal kullanacaksanız 8GB fazlasıyla yetecek.

16 olsa daha iyi mi? Evet tabiki. Ama olmuyorsa emin olun çok bir şey kaybetmiş olmuyorsunuz. Zaten samimi inceleme yapan kanallar dikkat ederseniz (mümkünse) diye bir ibare kullanıyorlar.

Gunluk kullanim icin evet.

Alınır ben zamanında çok araştırdım xCode ile uğraşmama rağmen cihaz akıyor. Ara sıra swape düşersin o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı