8000 TL Laptop Önerisi

Bütçe
8000
Attıkları Ideapad'ı daha çok sevmiştim ancak tek fanlı ve Acer de 2 fan 4 çıkış var ve unutmayın laptopta soğutma neredeyse her şeydir. İlerisi içinde bir yatırımdır.
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...q7jey-006-p-HBCV000006AM2S?magaza=Hepsiburada bunu kesinlikle öneririm ileride borcunuz bittiğinde çift kanal RAM yaparak 16 GB RAM ile daha da güçlenecek ve ömrü uzayacak oldukça iyi bir laptop.
Benim de aklıma yattı bu model.

Hocam benim attığım da 144 Hz aslında kendim SSD eklemesi yapabilseydim çok iyi olurdu ancak servise yollayıp taktırmak istesem onun içinde ek bir ücret isteyecekler büyük ihtimalle. Bir de işlemciler arasında nasıl bir fark var?

Hocam benim attığım da 144 Hz aslında kendim SSD eklemesi yapabilseydim çok iyi olurdu ancak servise yollayıp taktırmak istesem onun içinde ek bir ücret isteyecekler büyük ihtimalle. Bir de işlemciler arasında nasıl bir fark var?
Ek bir ücret yok, acer serisini kullanıyorum kutuladım laptop'u ram ve hdd'yi de şarj kutusuna koydum. Kağıda yapılacakları yazdım yolladım, takibi de çok kolaydı. 10 gün falan sürüyor normalde. İşlemcilerde ryzen 5 4600h i7-10 rakibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha iyi bir işlemci ve ısınma konusunda ısınmıyor serin çalışıyor. i5-10300h'ye göre.

4000 serisi AMD'ler intel'lerden daha iyi. Ancak 1650 ve 1650ti arasında küçük bir fark var gibi görünsede 40-50 fps civarı aldığın oyunlarda 45 altına düşüş bence ciddi rahatsız edici. Ortalamaları yakında olsa 45 altına düşüşün mümkün olduğunca az olması tercihim olur. Ve 8GB Ram hiç bir şekilde yeterli olmaz. Siparişi verirken sepetine bir 8GB daha eklemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AN515-55'de 144Hz

Ancak 1650 ve 1650ti arasında küçük bir fark var gibi görünsede 40-50 fps civarı aldığın oyunlarda 45 altına düşüş bence ciddi rahatsız edici.
Evet kesinlikle, ben 144hz olduğu için daha çok o modele yöneldim. Diğer model de üzmez sizi. Sizin kararınız aslında. Ama ram kesinlikle 8x2 olmalı.

Aslında burada işlemcinin gücünden çok ekran kartını ne kadar besleyebildiği önemli değil mi oyunlarda. Eğer ki 10300H 1650ti'ı besleyebiliyorsa işlemcinin farklı olması FPS'e etki eder mi?

Aslında burada işlemcinin gücünden çok ekran kartını ne kadar besleyebildiği önemli değil mi oyunlarda. Eğer ki 10300H 1650ti'ı besleyebiliyorsa işlemcinin farklı olması FPS'e etki eder mi?
Hayır ikisi de ekran kartını besleyen ve güçlü işlemciler sadece kendi aralarındaki karşılaştırma o.

Yeni konular

Geri
Yukarı