83 Gün Çalışıp 3.900 TL Almak

KadirSMZ

Hectopat
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi sosyaller arkadaşlar. Sonunda yaz bitti ve işi bıraktım. Tam olarak 83 gün aralıksız ve izinsiz çalıştım. Çalışma saatlerim 21:00 - 10:00 arasıydı. Yani geceleri 13 saat çalışıyordum. Ayrıca sigortam da yoktu. Dün işten ayrıldım ve paramı aldım. Toplamda 83 günün maaşı olarak 3900 TL aldım. Sizce hak ettiğimi almış mıyım?

Sigortasız iş sıkıntılı. Bir işte ortalama 1300TL kazanılıyor (Türkiye geneli). 3900TL ortalama üstünde gibi 83 gün olduğundan fakat sigortasız iş iş değil pek bence.

Sigortasız iş sıkıntılı. Bir işte ortalama 1300TL kazanılıyor (Türkiye geneli). 3900TL ortalama üstünde gibi 83 gün olduğundan fakat sigortasız iş iş değil pek bence.
Akraba yanında olunca sigorta yaptırmayıp sigortanın parasını alırım diye düşünmüştüm.

@Sharpei Avcısı Ortalama değil, "ASGARİ". Saçma sapan konuşmayın.

@KadirSMZ Bu kafayla gidersen babanın yanında da haksızlığa uğrarsın.
7 yıldır her yaz aynı yerde çalışıyorum. Geçen yıl günde 15 saat çalıştım ve yine sigortam yoktu. 90 gün için yaklaşık 5.500 lira almıştım. Bu yıl neden böyle oldu bilmiyorum.

@KadirSMZ Anladığım kadarıyla biraz saflık var. Kötü anlamayın. Fakat gidin hakkınızı arayın.
Hocam ben turizmde amcamın yanında çalışıyorum. Bu yıl illaki görmüşsünüzdür turizm tamamen bitik. Diğer personelin maaşı bile zar zor ödendi. Durum böyle olunca ben de üstelemedim.

@KadirSMZ Bu bahane değil. Devletin size tahsis etmiş olduğu hakları vermediğinden bu haksızlığı gidermekle mükelleftir. Gidin hakkınızı arayın. Sigortasız işçi çalıştırmanın bahanesi olmaz. Ayrıca maaşta vardiya farkı isteyiniz. 8+5 saat ve gece çalıştınız. Hakkınızı arayınız.

@KadirSMZ Bu bahane değil. Devletin size tahsis etmiş olduğu hakları vermediğinden bu haksızlığı gidermekle mükelleftir. Gidin hakkınızı arayın. Sigortasız işçi çalıştırmanın bahanesi olmaz. Ayrıca maaşta vardiya farkı isteyiniz. 8+5 saat ve gece çalıştınız. Hakkınızı arayınız.
Hocam doğru diyorsunuz da, devletin tahsis ettiği haktan önce aile ilişkileri geliyor. Ayrıca turizmde vardiya diye bir şey söz konusu değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı