9 Yıllık Uğraş Sonrası Gelen Fiber

Haftasonu fiber gpon talebi için dilekçe hazırlayıp komşular da imzalayıp Pazartesi günü bulunduğum ilde ki Türk Telekom İl Müdürlüğüne gittim. Güvenlikte ki personele erişim planlama birimini sordum, ilgili odayı tarif etti. Odaya girdim ilgili kişiyle görüştüm ve dilekçemi kayda almadı. Sadece yeni binalara çekiyoruz dedi. Yeni binaya taşınırsan fiber internetin olur dedi.

Dilekçe nin kayda alınmaması hakkında görüşleriniz nedir?

Binamız 17 yıllık. Bina cadde kenarında. Cadde de Fiber Optik altyapı mevcut. Cadde de bulunan 7-8 binada fttb ve ftth sistemi mevcut.

@Ulunay Sizlerin de görüşlerini bekliyorum. :)

@thelordof çünkü deprem riskiniz var. Ve haklılar.

Elazığ'da yaşıyorum. 60 Bin evin 20 Bini yıkıldı. Ev dediğim apartman bu arada. Daire değil yani.
Bizim bina diğer binalar gibi çok eski değil. Bizden çok daha eski binalar da fttb sistemi var. Ona ne diyeceksiniz?
Binanın temelinde yapılırken vs çok şükür sıkıntı yok.

Bizim bina diğer binalar gibi çok eski değil. Bizden çok daha eski binalar da FTTH sistemi var. Ona ne diyeceksiniz?
Binanın temelinde yapılırken vs çok şükür sıkıntı yok.
O binaların deprem raporu olabilir. Siz de bunu TT'deki o elemana söylemeliydiniz. Temeli sağlam olabilir ama bunu resmi olarak kanıtlamanız gerekmekte.

Belediyeden gelip de kontrol edebilirler.
Belki yanınızdaki sokaktaki binalara çok önceden gelmiş olabilir.

TT de o zamandan bu yana politikalarını yenilemiştir belki.

O binaların deprem raporu olabilir. Siz de bunu TT'deki o elemana söylemeliydiniz. Temeli sağlam olabilir ama bunu resmi olarak kanıtlamanız gerekmekte.

Belediyeden gelip de kontrol edebilirler.
Belki yanınızdaki sokaktaki binalara çok önceden gelmiş olabilir.

TT de o zamandan bu yana politikalarını yenilemiştir belki.
Deprem raporu istesin verilir hocam. Gelsin baksınlar, ona bir şey demiyorum. Normalde dilekçe kayda alınır red verilirse öyle verilir.

Haftasonu fiber gpon talebi için dilekçe hazırlayıp komşular da imzalayıp Pazartesi günü bulunduğum ilde ki Türk Telekom İl Müdürlüğüne gittim. Güvenlikte ki personele erişim planlama birimini sordum, ilgili odayı tarif etti. Odaya girdim ilgili kişiyle görüştüm ve dilekçemi kayda almadı. Sadece yeni binalara çekiyoruz dedi. Yeni binaya taşınırsan fiber internetin olur dedi.

Dilekçe nin kayda alınmaması hakkında görüşleriniz nedir?

Binamız 17 yıllık. Bina cadde kenarında. Cadde de Fiber Optik altyapı mevcut. Cadde de bulunan 7-8 binada fttb ve ftth sistemi mevcut.

@Ulunay Sizlerin de görüşlerini bekliyorum. :)
Uğraşmak istememiş. Dilekçeyi işleme koyup takip numarası vermesi gerekiyordu.

@Ulunay Türk Telekom bölge müdürlüğü tarafından aradılar fiber dönüşüm projesi yapılmış, genel müdürlükteymiş proje. Tahmini ne zaman gelir acaba fikrin var mı?

Geri
Yukarı