940MX yüksek frekansta çalışıyor

Enes.demir

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar,
Benim sorunum laptopumun son zamanlarda fazla ısınması olarak düşünüyordum. MSI Afterburner'dan baktığımda kendini sürekli 400 MHz'ye boostladığını gördüm, bende laptopum zaten ısınıyor diye açıp macunlarını yeniledim ve bataryadan şüphelendiğim için batarya bağlantısını çıkartıp direk olarak adaptörüyle çalıştırmama rağmen aynı sorun devam etti, bilgisayarı yeniden açtığımda FurMark testine sokmak istedim ve programı açar açmaz ekran kartının stabilleştiğini gördüm program uzun bir süre kartı stabil çalıştırıyor fakat ara sıra da olsa kendini bu sefer 1000 ya da 800 MHz'e çıkartıp indiriyor. Son olarak da ekran kartını driverinı DDU ile güvenli modda silip temiz kurulum yaptım ama nafile. Bilgisayarım Lenovo Ideapad 520 940MX 4 GB versiyonu, alt tarafta size Afterburner programının görsellerini paylaşıyorum lütfen anlayan arkadaşlar yardım etsin. 2 haftadır çıldıracağım.
İlk fark ettiğimdeki olay.

1.pngAdsız.png

Temizlik ve macun değişiminden sonra FurMark durumunu anladıktan sonraki durum.

ısı son durum.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartının hızı normal sorun yok.

Hocam olayı anlamadınız sanırsam olay şu orada ekran kartının devrede olmaması gerekirken devreye girip çıkıyor. Isı grafiğine bakarsanız bir 0 oluyor bir kendi derecesini gösteriyor. Normalde işlemcinin onboard yongasını kullanması gerekirken GPU sürekli devreye girip çıkıyor bunun nedenini bulamadım.

Geri
Yukarı