948MX i5 macOS sürümü önerisi

ismet56

Decapat
Daha fazla  
MSI GL 62 6QC modelini kullanıyordum, ve yeni Monster notebook aldım. Eski laptopa macOS yüklemek istiyorum. Büyük ihtimal Catalina kullanamıyoruz. Kullansak da GPU devre dışı kalıyormuş, ama eğer kullanabiliyorsak yazarsanız sevinirim. Hangi sürümleri kullanabilir ve nasıl kurabilirim?

MSI GL 62 6QC modelini kullanıyordum, ve yeni Monster notebook aldım. Eski laptopa macOS yüklemek istiyorum. Büyük ihtimal Catalina kullanamıyoruz. Kullansak da GPU devre dışı kalıyormuş, ama eğer kullanabiliyorsak yazarsanız sevinirim. Hangi sürümleri kullanabilir ve nasıl kurabilirim?

İşlemci ekran kartı var mıdır Windows üzerinden aygıt yöneticisi görüntü diye bir yer var onun ekran resmini atabilir misiniz?

Intel Core i5 kaçıncı nesil olduğunu bilmiyorum. NVIDIA GeForce 948MX ekran kartı var. Laptop yanımda değil yarın yapacağım.

Intel işlemcilerde Intel ekran kartı vardır. Catalina kursan onu tanıtmakla uğraşcaksın Mojave içinde geçerli High Sierra'da uğraşmicaksın ve internet donanımları uyumlu olmayabilir harici bir internet USB alman gerekebilir Ethernet falan markasının ne olmadğını bilmedğimiz için. PC eline geçince tüm özelliklerini yazarsan hangi sürümü kurabilceğine söylebiliriz saygılarımla.
Intel Core i5 kaçıncı nesil olduğunu bilmiyorum. NVIDIA GeForce 948MX ekran kartı var. Laptop yanımda değil yarın yapacağım.

Merhabalar bu saate donanımını inceledim. İşlemci içinde Intel Graphics 530 olduğunu gördüm.
Bilgasayara Big Sur yükleyebilirsiniz ama ağ kartı büyük ihtimalle çalışmicaktır. Intel 6300HQ,
İşlemciye sahipsin Ethernet kartının biligisini bulamadım. Ama benim tahminim Qualcomm'un ethenet çıkısna sahiptir bazı modeleri otomatik algılıyor. Benim MSI bilgasayarımda hiçbir şey ayarlamaya ihtiyaç olmadım sadece ekran kartını tanıtım. Ses açamazsan konu aç biz yardım ederiz.
Big Sur'u kurman için bir imaj indirmen gerekiyor en az 16 GB ya da 32 GB olursa iyi olur burada daha imaj yayımlanmamış. Clover Bootloader kullanmicaksın Big Sur için OpenCore Bootloader kullanıcağız sistemi dualboot mu yapmak istiyorsun. BIOS ayarları:
Intel tabanlı sistemlerde yapmanız gereken BIOS ayarları;
Vt-D: Disabled.
Vt-X: Disabled.
SATA: AHCI.
Ehcı hand-off / xhcı hand-off: Enabled.
Legacy USB: Disabled.
Csm: Disabled.
Cfg-lock= disabled.
Secure Boot: Disabled.
Sisteminizde UEFI devrede olduğuna emin olun.
İmajı indirip WIN32DISK Imager ile yazdırcaksın ama ilk önce Config dosyamızı ayarlicaz her sistemin kenidine özgü bir config.plist i vardır siz Skylake diziüstü Config dosyasını kullancaksınız.
Sonra sistemi USB bellekten Boot edin karşınıza install Big Sur diye bir seçenek çıkçaktır enter a basıcağız sonra yazılar hata alırsanız konu açabilirsiniz. Kurtarma moduna geldik buradan MacOS'u kuracağız disk izlencisi 3 çizgili yere tüm aygıtları göster diye bir seçenek vardır ona basın neye kuracaksanız APFS formatdında yapın. Disk izlencesinden çıkıyoruz. Sonra 2. seçenek olan macOS Big Sur'u yükle kısmına gelin APFS formatlı diskmizi seçin. Touchpad ses gibi özellikler çalışmayabilir bunu sonra halletceğiz. Kurulumu başlatın 12 dk da reset atar. Tekrar USB'den Boot edin macOS installer diye bir disk görceksiniz onun üstüne gelin ok e basın. Kodlar gelecektir hata alırsanız konu açınız sonra. Apple logosu gelecektir 29 dk kaldı der 12 dk reset atarsa tekrar USB'den Boot ediyoruz macOS installer seçeniğini seçiyoruz kurulum ekranı gelmesi gerkekiyor. Bu kadar kurulumu gerçekleştirin internet e ilk bağlanamyabilirisiniz. Kurulumda.

Son düzenleme:
Ayrıca o sisteme Catalina daha uygun.

Ayrıca o sisteme Catalina daha uygun.
Kendi sistmime ait config dosyası nasıl oluşturulur? @claus

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı